Винахідники Харкова – читачі Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка
Фик Ілля Михайлович

 

Фик Ілля Михайлович

Фик Ілля Михайлович

доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри «Видобування нафти, газу та конденсату» Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» (НТУ «ХПІ»), віце-президент та академік Української нафтогазової академії, Заслужений працівник Укргазпрому, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки

Вчений, провідний фахівець у галузі нафтогазової інженерії.

І. М. Фик народився 26 листопада 1948 року у м. Ківерці на Волині в родині робітників. Ще за шкільних років мріяв стати геологом, захоплювався краєзнавством, туризмом. Брав участь у туристичних змаганнях, де отримав І спортивний розряд з туризму. У 1971 році закінчив з відзнакою Івано-Франківський інститут нафти та газу за спеціальністю «Геофізичні методи пошуків та розвідки родовищ корисних копалин» та направлений як молодий фахівець у Харків в Український науково-дослідний інститут природних газів, де пройшов шлях від інженера до директора інституту.

І. М. Фик – керівник і співавтор сотень прикладних проєктів розробки газових і газоконденсатних родовищ України, в тому числі з важковидобувними запасами. Нові технології сайклінг-процесу та розробки родовищ на пізній стадії впроваджені на Новотроїцькому, Котелевському, Тимофіївському, Куличихінському, Шебелинському та інших родовищах, що забезпечило додатковий видобуток газу – понад 13 млрд м3, конденсату – понад 1 млн тонн.

З 2003 року І. М. Фик – завідувач кафедри мінералогії, петрографії та корисних копалин Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, з 2010 року – завідувач кафедри видобування нафти, газу та конденсату НТУ «ХПІ».

Фик І. М. є членом редколегій наукових видань нафтогазового профілю, співавтором та керівником інноваційних проєктів міжнародного наукового співробітництва, консультує студентів, дисертантів в Україні, закордонну наукову спільноту.

І. М. Фик має понад 400 друкованих праць, зокрема монографій, статей, авторських свідоцтв, патентів, підручників і посібників. Він також є автором багатьох інноваційних технічних рішень, які захищені 14 авторськими свідоцтвами СРСР‚ 70 патентами України‚ 6 патентами Російської Федерації. Винаходи та науково-виробничі досягнення І. М. Фика стосуються актуальних прикладних задач, спрямованих на підвищення ефективності, швидкості та якості видобутку, підготовки, зберігання та транспорту вуглеводнів; підвищення газоконденсатовилучення з продуктивних пластів, оптимальну реконструкцію свердловин, обладнання, об'єктів та систем видобування природного газу.


Галузь: Нафтогазова промисловість

Інформація підготовлена у 2019 році

 

Патенти Фик Ілля Михайлович Патенти Фик Ілля Михайлович Патенти Фик Ілля Михайлович Патенти Фик Ілля Михайлович Патенти Фик Ілля Михайлович Патенти Фик Ілля Михайлович
Патенти Фик Ілля Михайлович Патенти Фик Ілля Михайлович Патенти Фик Ілля Михайлович Патенти Фик Ілля Михайлович Патенти Фик Ілля Михайлович Патенти Фик Ілля Михайлович

 

Додаткові сервіси для пошуку


Пошук

Знайти за прізвищем, ім'ям та по батькові

Відділ науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів

   E-mail:
vip_otl@ukr.net

Тваринництво

  Грицаєнко Володимир Іванович
кандидат технічних наук, доцент Харківської державної зооветеринарної академії Винахідницькою діяльністю займається з 1967 року.

Є автором 72 винаходів, які захищені авторськими свідоцтвами СРСР, патентами України та Росії.

Сфера творчої діяльності – механізація трудомістких процесів аграрно-промислового комплексу, переважно у тваринництві.

Серед викори...