Винахідники Харкова – читачі Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка
Пивоваров Євген Павлович

 

Пивоваров Євген Павлович

Пивоваров Євген Павлович

доктор технічних наук, професор кафедри технології харчування Харківського державного університету харчування та торгівлі, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, керівник науково-виробничого кластеру між ХДУХТ, ТОВ ''Капсулар'' та ТОВ ''Тайфун-2000'',народний депутат України

Народився 4 листопада 1978 у місті Харків . У 1995 році закінчив НВК з ліцеєм № 149 (м. Харків) із золотою медаллю. У 2000 р. закінчив Харківську державну академію технології та організації харчування за спеціальністю «Технологія харчування», здобув кваліфікацію інженера-технолога (диплом з відзнакою).

У 2003 р. захистив дисертаційну роботу на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю— технологія продуктів харчування. .

У 2014 р. захистив дисертаційну роботу на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю— технологія харчової продукції.

З 2014 року — по т.ч. — професор кафедри технології харчування ХДУХТ., м. Харків

Член спеціалізованої Вченої ради Харківського державного університету харчування та торгівлі, керівник науково-виробничого кластера Навчально-наукового інституту харчових технологій та бізнесу.

Наукова діяльність Пивоварова Є. П. знаходиться у площині створення інноваційних технологій продуктів харчування і вдосконалення технологічних процесів для їх реалізації.

Спеціаліст з підготовки інженерних і науково-педагогічних кадрів, в тому числі і вищої кваліфікації — підготував чотирьох кандидатів технічних наук.

Основні результати наукової діяльності представлені в 139 наукових працях, з них 121 наукового та 18 навчально-методичного характеру.

Євген Пивоваров отримав 25 патентів і авторських свідоцтв, розробив 27 нормативних документів — технічних умов і технологічних інструкцій на нову продукцію.

Вирішення цих наукових проблем має підтримку на високому державному рівні. У 2010 Євген Пивоваров отримав грант Президента України для обдарованої молоді (Розпорядження № 263/2009-рп від 16.12.2009 р.) для реалізації проекту «Наукові основи одержання капсульних форм пробіотичних мікроорганізмів з використанням технології керованого вивільнення для профілактики мікробіоценозу шлунково-кишкового тракту людини», що підкреслює високий потенціал його наукової діяльності в реалізації соціальної політики забезпечення населення України високоякісними продуктами харчування з лікувально-профілактичною дією.

Наукові праці та накопичений ним виробничий досвід відомі в Україні та за кордоном. Євген Пивоваров увійшов до творчого колективу авторів роботи, що одержала Державну премію України в галузі науки і техніки на тему «Інноваційні технології виробництва харчової продукції нового покоління масового споживання» (Указ Президента України № 329/2012 від 18.05.2012 р.)[9].

Викладацька діяльність

Євген Пивоваров — досвідчений педагог, кваліфікований лектор університету.

Читає курси лекцій з дисциплін «Харчові технології», «Теоретичні основи харчових технологій», «Реалізація систем управління якістю», «Методологія наукових досліджень».

Працьовитість, цілеспрямованість і відповідальність дозволили йому пройти за короткий термін яскравий шлях від аспіранта до кандидата технічних наук (2003 р.), доцента кафедри технології харчування (2008 р.) і доктора технічних наук (2014 р.).

Здійснює керівництво роботою аспірантів, науково-дослідницькою роботою студентів, курсовими та дипломними проектами, магістерськими роботами.

Пивоваров Євген здійснює підготовку наукових кадрів вищої кваліфікації. Під його керівництвом захищено 4 дисертаційні роботи на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.18.16 — технологія продуктів харчування.

Підприємницька діяльність

Здійснення системної роботи щодо наукових досліджень в галузі розробки інноваційних технологій продуктів харчування дозволило впровадити наукові та професійні досягнення в підприємствах харчової промисловості.

Є співзасновником двох сучасних фабрик з виробництва харчової продукції, на яких організовано більше 400 робочих місць і щороку випускається понад 5 тисяч тон харчової продукції.

Продукція виробляється під торговими марками «Пікнік-меню», «Creamoire», «Imperia», «Адміральська», «Jolino», «Jolino Kids», «Bio-Revival».

Волонтерська діяльність

За вагомий особистий внесок у реалізацію державної політики з питань сім'ї, дітей, жінок та молоді, активну громадську діяльність, професіоналізм, відданість справі та з нагоди Дня молоді Євген Павлович нагороджений Грамотою Харківської обласної ради (Розпорядження Харківської обласної ради № 62-н від 03.07.2013 р.).

Євген Пивоваров, окрім наукової діяльності, бере активну участь у роботі, спрямованій на запобігання негативним проявам та формування здорового способу життя у дитячому та молодіжному середовищі. Кілька років поспіль брав участь в організації та проведенні щорічних акцій «Анти — наркотик», «Життя без тютюну», «Анти — СНІД», «Збереження репродуктивного здоров'я молоді» тощо. Займався підготовкою волонтерів, які працювали у Харківській області під час проведення «ЄВРО 2012».

На волонтерських засадах проводив лекції, тренінги, майстер-класи для пільгових категорій дітей та молоді (діти — сироти та діти, позбавлені батьківського піклування; діти та молодь, які звільнилися з місць позбавлення волі; молоді матері, які мали намір відмовитися від новонародженої дитини тощо) спрямовані на підготовку до самостійного життя, набуття навичок побутового самообслуговування та забезпечення здорового харчування.

Нагороди

• Грант Президента України для обдарованої молоді на 2010 рік (Розпорядження Президента України від 16.12.2009 № 263/2009-рп)[10];

• Диплом стипендіата в галузі науки імені Георгія Федоровича Проскури (з технічних наук, 2011 р.);

• Державна премія України в галузі науки і техніки (Указ Президента України № 329/2012 від 18.05.2012 р.);

• Почесна грамота Харківської обласної державної адміністрації (Розпорядження Харківської обласної державної адміністрації № 409 від 07.07.2012 р.);

• Грамота Харківської обласної ради (Розпорядження Харківської обласної ради № 62-н від 03.07.2013 р.);

• Почесна грамота Харківської обласної державної адміністрації та Харківської обласної ради (Розпорядження № 37/18 від 11.11.2014 р.);

• Нагорода Харківської обласної державної адміністрації «Молодіжний лідер року 2012» в номінації «Наукова діяльність»;

• Диплом переможця I ступеня в номінації «Кращий вітчизняний товар 2013 року» за розробку і впровадження технологій олійно-жирової продукції капсульованої. Диплом лауреата II ступеня «100 кращих товарів України — 2015».

Діяльність викладач університету, науковець

Сфера інтересів Харчова промисловість

Заклад Харківський державний університет харчування та торгівлі

Посада Народний депутат України

Вчене звання професор

Науковий ступінь доктор технічних наук


Галузь: Харчова промисловість

Інформація підготовлена у 2023 році

 

Патенти Пивоваров Євген Павлович Патенти Пивоваров Євген Павлович Патенти Пивоваров Євген Павлович Патенти Пивоваров Євген Павлович Патенти Пивоваров Євген Павлович
Патенти Пивоваров Євген Павлович Патенти Пивоваров Євген Павлович Патенти Пивоваров Євген Павлович Патенти Пивоваров Євген Павлович Патенти Пивоваров Євген Павлович

 

Додаткові сервіси для пошуку


Пошук

Знайти за прізвищем, ім'ям та по батькові

Відділ науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів

   E-mail:
vip_otl@ukr.net

Сільске господарство

  Сідашенко Олександр Іванович
Академік Інженерної академії України, Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, професор, кандидат технічних наук, завідувач кафедри технологічних систем ремонтного виробництва Харківського національного технічного університету сільського господарства імені П. Василенка. Олександр Іванович Сідашенко народився 28 квітня 1948 р. у Краснограді Харківської області. У 1966 р. зі срібно...

Тематичні події

Відділ науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів

Тимчасово нема даних