Винахідники Харкова – читачі Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка
Семиноженко Володимир Петрович

 

Семиноженко Володимир Петрович

Семиноженко Володимир Петрович

український громадський і політичний діяч, науковець у галузі матеріалознавства та надпровідних матеріалів, доктор фізико-математичних наук, професор, академік Національної академії наук України, Заслужений діяч науки і техніки України

Володимир Петрович Семиноженко народився 9 червня 1950 року у Києві. Виріс у Харкові, в родині військовослужбовця і вчительки. Із золотою медаллю закінчив 27-й Харківський фізико-математичний ліцей, з відзнакою, на рік раніше встановленого строку - Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна.
З 1985 року працював генеральним директором Всесоюзного науково-виробничого об'єднання «Монокристалреактив» Міністерства хімічної промисловості СРСР, яке 1995 року з ініціативи В. П. Семиноженка перетворено на перший академічний науково-технологічний концерн «Інститут монокристалів» Національної академії наук України (НАН України). З 1996 року - науковий керівник концерну.
З 1992 р. В. П. Семиноженко - член Президії НАН України, голова найбільшого в країні регіонального підрозділу НАН і Міністерства освіти і науки України, Північно-Східного наукового центру, розташованого в Харкові. За його пропозицією центр зініціював і розробив концепцію формування регіональної інноваційної системи в Харківській області, яка стала основою Програми науково-технічного та інноваційного розвитку регіону на період до 2015 року і Пілотного проєкту створення регіональної інноваційної системи.
За академіком В. П. Семиноженком закріпився неофіційний статус послідовного ідеолога інноваційних реформ в Україні.
За його ініціативи видано визнані в науковому світі монографії, співавтором яких він є: «Україна: наука та інноваційний розвиток», «Інноваційна стратегія українських реформ», «Інноваційні перспективи України» та інші.
В П. Семиноженко — двічі лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки та Міжнародної премії в галузі ядерної фізики, почесний доктор та професор 36 університетів.
Науковий керівник семи докторських і 11 кандидатських дисертацій. Головний редактор журналів «Проблеми науки» та «Functional Materials», член редколегії Українського реферативного журналу «Джерело».
Автор понад 500 наукових праць та винаходів, зокрема автор та співавтор більше 80 патентів на винаходи.
Нагороджений орденами «За заслуги» I, II і III ступенів, «Святого князя Володимира» ІV ступеня, орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня, Почесними грамотами Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, багатьма іншими.


Галузь: Матеріалознавство

Інформація підготовлена у 2020 році

 

Патенти Семиноженко Володимир Петрович Патенти Семиноженко Володимир Петрович Патенти Семиноженко Володимир Петрович Патенти Семиноженко Володимир Петрович Патенти Семиноженко Володимир Петрович
Патенти Семиноженко Володимир Петрович Патенти Семиноженко Володимир Петрович Патенти Семиноженко Володимир Петрович Патенти Семиноженко Володимир Петрович Патенти Семиноженко Володимир Петрович

 

Додаткові сервіси для пошуку


Пошук

Знайти за прізвищем, ім'ям та по батькові

Відділ науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів

   E-mail:
vip_otl@ukr.net

Харчова промисловість

  Свідло Карина Володимирівна
декан факультету торгівлі, готельно-ресторанного та туристичного бізнесу Харківського торговельно-економічного інституту Київського національного торговельно-економічного університету (ХТЕІ КНТЕУ), професор, доктор технічних наук. Провідний представник винахідників інституту, фіналістів Всеукраїнського конкурсу «Винахідник року» Державної служби інтелектуальної власності в номінації «За створення ...