Винахідники Харкова – читачі Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка
Голіков Юрій Іванович
Голіков Юрій Іванович
начальник конструкторського бюро Харківського заводу транспортного обладнання
У 1968 році закінчив Харківський інженерно-будівельний інститут за фахом теплогазозабезпечення і вентиляція. У 1965 - 2005 рр. працював на Харківському заводі транспортного обладнання (ХЗТО), де пройшов великий трудовий шлях від верстатника та рядового інженера до начальника конструкторського бюро та заступника головного енергетика заводу.
За період роботи у ХЗТО очолював ініціативну групу винахідників та був начальником лабораторії товарів народного споживання.
На усіх посадах активно займався винахідницькою діяльністю. Автор більш ніж 50 винаходів, які були захищені авторськими свідоцтвами СРСР та патентами України, більшість з яких отримали промислове впровадження.
Найбільш значущі винаходи, впроваджені у народному господарстві СРСР, були пов’язані з розробкою пристроїв, що забезпечують безперебійну роботу ковальських печей, що використовуються у машинобудуванні.
Ю. І. Голіковим також було запропоновано та захищено ряд технічних рішень, що були впроваджені у виробництво суцільнометалевих термосів (а.с. СССР № 1220629, 1671257, 1717096, 171097). Винахідником були розроблені та захищені конструкції опалювальних пристроїв для обігріву теплиць, дачних будинків, а також побутових і виробничих приміщень, запропоновані нові конструкції інвентаря для збору плодів фруктових дерев тощо.
За твердженням винахідника, для оформлення всіх заявок на свої винаходи, він постійно користувався матеріалами патентного фонду ХДНБ ім. В. Г. Короленка.
Галузь: Сільске господарство
Інформація підготовлена у 2007 році
Додаткові сервіси для пошуку
Коробков Микола Григорович
професор кафедри «Комп’ютерні сиcтеми і мережі» Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського «ХАІ» Народився 27 липня 1938 року в Бєлгородській області, село Красна Поляна, в 1956 р. з відзнакою закінчив середню школу селища Купино Шебекинського району.
Після закінчення Харківського авіаційного інституту молодий спеціаліст М. Г. Коробков залишився працювати в рідн...
Військова справа
Газопостачання
Гідроенергетика
Екологія
Енергетика
Космічна галузь
Лісогосподарське виробництво
Математика. Комп'ютерні мережі
Матеріалознавство
Машинобудування
Медицина та біологія
Металургійна промисловість
Нафтогазова промисловість
Сільске господарство
Тваринництво
Транспорт
Фізика, радіоелектроніка
Харчова промисловість
Хімія