Винахідники Харкова – читачі Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка
Дука Анатолій Костянтинович

 

Дука Анатолій Костянтинович

Дука Анатолій Костянтинович
1942-2007

кандидат технічних наук, професор кафедри креативної педагогіки та інтелектуальної власності Української інженерно-педагогічної академії

професор, автор понад 100 винаходів, був удостоєний почесного звання “Винахідник СРСР”.

За роки незалежності України А.К. Дука плідно працював над вирішенням екологічних проблем та брав активну участь у розробці комплексу технічних рішень, які були запатентовані в Україні (патенти України №№ 12343, 17013, 21493А, 22034, 28839, 29137, 29180, 30715) та в Росії (патенти РФ №№ 2137946, 2154191, 2155265, 2162915), пов’язаних з очищенням грунтових вод від забруднення нафтопродуктами від технічних приладів, призначених для реалізації у вибухобезпечних занурених електронасосах і системах керування ними, до проектування систем оптимального керування режимами відкачування води і шару нафтопродуктів з поверхні грунтових вод, які підлягають очищенню.

Значна роль винахідника А.К. Дуки у створенні високопродуктивних конверсійних технологій для вирішенні проблеми утилізації непридатних до збереження боєприпасів (патент України № 30015).

Останні роки життя винахідника Анатолія Костянтиновича були пов’язані з науковою та навчальною діяльністю. Він брав участь у впровадженні новітніх комп’ютерно-інформаційних технологій в Українській інженерно-педагогічній академії, де розробив декілька технічних рішень стосовно застосування комп’ютерних технологій у галузі освіти, на які було отримано патент України № 71707 від 15.12.2004 р. на винахід “Спосіб навчання на базі комп’ютерних технологій” та патент України № 23614 від 11.07.2007 р. на корисну модель „Спосіб навчання на базі комп’ютерних технологій групи тих, кого навчають”. Надання патентної охорони вказаним об’єктам, ініціатором патентування яких був Анатолій Костянтинович Дука, можна зарахувати до нових напрямків у галузі охорони об’єктів права інтелектуальної власності в Україні.

На жаль, відомий винахідник Анатолій Костянтинович Дука, передчасно пішов із життя, але світла пам’ять про нього житиме у наших серцях.


Галузь: Екологія

Інформація підготовлена у 2007 році

 

Патенти Дука Анатолій Костянтинович Патенти Дука Анатолій Костянтинович Патенти Дука Анатолій Костянтинович Патенти Дука Анатолій Костянтинович Патенти Дука Анатолій Костянтинович
Патенти Дука Анатолій Костянтинович Патенти Дука Анатолій Костянтинович Патенти Дука Анатолій Костянтинович Патенти Дука Анатолій Костянтинович Патенти Дука Анатолій Костянтинович

 

Додаткові сервіси для пошуку


Пошук

Знайти за прізвищем, ім'ям та по батькові

Відділ науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів

   E-mail:
vip_otl@ukr.net

Транспорт

  Поляков Петро Федорович
доктор технічних наук, професор, винахідник СРСР, заслужений працівник транспорту України, академік міжнародної академії інформатизації асоційованого члена ООН, академік Академії зв’язку України, президент академії SIC Global Inc., базового органу системи незалежної сертифікації Співробітник Центру сертифікаційних випробувань та експертиз Міністерства транспорту та зв’язку України.

...

Тематичні події

Відділ науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів

Тимчасово нема даних