Винахідники Харкова – читачі Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка
Кулєшов Євген Митрофанович
Кулєшов Євген Митрофанович
кандидат технічних наук, провідний науковий співробітник ІРЕ НАН України
Лауреат Ленінської премії науки і техніки 1962 р., Державної премії України в галузі науки і техніки 1972 р., кавалер Ордена „Знак пошани”, працює в ІРЕ НАН України з 1955 року, з дня створення Інституту.
Наукова діяльність Є.М. Кулєшова пов’язана з практичним опануванням міліметрового та субміліметрового діапазонів радіохвиль, створенням нових методів та засобів досліджень, його роботи знайшли визнання як у ближньому, так і в далекому зарубіжжі. Ним створено комплекси міліметрових (1-10 мм) хвилеводних радіоелектронних вимірювальних приладів загального застосування, хвилеводні тракти, лінії передачі (0,1-1 мм), цілий спектр вимірювальних приладів для досліджень параметрів радіоелектронних пристроїв, властивостей напівпровідників плазми, магнетиків, діелектриків.
Є.М. Кулєшов все життя опікується винахідництвом, має 47 винаходів, під його керівництвом сформувався в Інституті новий науково-технічний напрямок :
квазіоптичне радіоелектронне приладобудування.
Йому присвоєно звання „Кращий винахідник НАН України” у 1997 р.
Наукові досягнення Є.М. Кулєшова отримали високе міжнародне визнання. Комітет по преміях наукового товариства „Microwave Theory and Technic Society” міжнародної спілки „Institute of Electrical and Electronics Engineers”(IEEE MTT-S) нагородив Є.М. Кулєшова щорічною премією за 2000 рік у номінації Microwave Pioneer Award (премія, якою нагороджують видатних вчених – авторів визначних досліджень в галузі мікрохвильової фізики) „за розробку технології порожнистого ребристого променеводу і квазіоптичної радіовимірювальної техніки в діапазоні коротких міліметрових та субміліметрових хвиль”.
Плідна багаторічна винахідницька діяльність Є.М. Кулєшова, вагомий особистий внесок у розвиток Української науки стало суттєвим підгрунтям для присвоєння йому у 2003 р. звання „Заслужений винахідник України”.
Галузь: Фізика, радіоелектроніка
Інформація підготовлена у 2007 році
Додаткові сервіси для пошуку
Палій Андрій Павлович
доктор сільськогосподарських наук, професор кафедри технологій тваринництва і птахівництва Державного біотехнологічного університету Палій Андрій Павлович (1981–12.12.2022) – доктор сільськогосподарських наук, професор кафедри технологій тваринництва і птахівництва Державного біотехнологічного університету.
Народився у 1981 р. в с. Рогачів Баранівського району Житомирської області. У 1996–2...
Військова справа
Газопостачання
Гідроенергетика
Екологія
Енергетика
Космічна галузь
Лісогосподарське виробництво
Математика. Комп'ютерні мережі
Матеріалознавство
Машинобудування
Медицина та біологія
Металургійна промисловість
Нафтогазова промисловість
Сільске господарство
Тваринництво
Транспорт
Фізика, радіоелектроніка
Харчова промисловість
Хімія