Винахідники Харкова – читачі Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка
Сталінський Дмитро Віталійович
Сталінський Дмитро Віталійович
генеральний директор ДП «УкрНТЦ ʺЕнергостальʺ», доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки
Народився 7 серпня 1952 р. у Харкові. Після закінчення в 1976 р. Харківського політехнічного інституту працював у інституті «УкрНДІМет», де пройшов шлях від молодшого наукового співробітника до заступника директора з наукової роботи. У 1998 р організував і очолив СКТБ «Металургмаш», реорганізоване в 2000 р. у інститут УкрНІПКТІ «Металургмаш»
У 2001 р. Д.В. Сталінський створив і очолив Державне підприємство «Український науково-технічний центр металургійної промисловості «Енергосталь». Це унікальний, єдиний на території СНД за своїми технічними можливостями і організаційній структурі інжиніринговий, науковий й інженерно-виробничий комплекс. Об'єднання інститутів «Енергосталь», «УкрНДІМет», «Гіпросталь», «Металургмаш», а також науково-технічного виробничого комплексу з виготовлення екологічного, енергозберігаючого та іншого технологічного обладнання, дозволило створити структуру, яка в сучасних умовахможе витримати конкурентну боротьбу з найбільшими зарубіжними компаніями
Під керівництвом Д.В. Сталінського виконані й успішно реалізовані тисячі проектів масштабних реконструкцій металургійних підприємств СНД і країн далекого зарубіжжя. Сьогодні Центр орієнтований на вирішення актуальних і перспективних завдань у галузі освоєння інноваційних технологій і обладнання та плідно співпрацює з відомими і авторитетними зарубіжними компаніями – «АВВ» (Швейцарія), «Siemens-VAI» (Австрія), «Kuttner» (Німеччина), «РaulWurth»(Люксембург) та ін.
З ініціативи генерального директора Д.В. Сталінського в 2005 р. Центр став засновником і видавцем науково-виробничого журналу «Екологія та промисловість». Журнал входить до переліку фахових видань України, в яких публікуються результати дисертаційних робіт здобувачів кандидатських і докторських ступенів.
Д.В. Сталінський успішно поєднує роботу керівника великого державного підприємства з науковою діяльністю, не забуваючи при цьому про педагогічну діяльність, спрямовану на підготовку нового покоління молодих вчених та інженерів, читає лекції з технології машинобудування і металорізальних верстатів у НТУ «ХПІ», керує підготовкою здобувачів ступеня кандидата технічних наук,є науковим консультантом здобувачів ступеня доктора технічних наук.
Д.В. Сталінський є автором 586 публікацій, у тому числі 7 монографій, 349 статей, 230 винаходів, запатентованих не тільки в Україні, а й у Німеччині, Австрії, Франції, Російській Федерації, Швейцарії та інших країнах світу.
Заслуги Д.В. Сталінського відзначені багатьма нагородами, серед яких Почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України» (2008 р.), Державна премія України в галузі науки і техніки (2010р.), орден «За заслуги» ІІІ ступеня (2011р.), Грамота Прем'єр-міністра України «За вагомий особистий внесок реалізацію державної політики в галузі науки і техніки та сприяння розвитку наукових досліджень» (2011 р.), Диплом і пам'ятний знак «Гордість нації» Українського союзу промисловців і підприємців (2012 р.).
Галузь: Металургійна промисловість
Інформація підготовлена у 2007 році
Додаткові сервіси для пошуку
Касімов Олександр Меджитович
професор, генеральний директор ТОВ «Касар-еко», завідуючий лабораторією «Системи та методи управління промисловими відходами і викидами в атмосферу» в Українському науково-дослідному інституті екологічних проблем, головний науковий співробітник ДП «УкрНТЦ Енергосталь» Є випускником Дніпропетровського хіміко-технологічного інституту 1963 р., його фах «Процеси та апарати хімічного виробництва». Навч...
Військова справа
Газопостачання
Гідроенергетика
Екологія
Енергетика
Космічна галузь
Лісогосподарське виробництво
Математика. Комп'ютерні мережі
Матеріалознавство
Машинобудування
Медицина та біологія
Металургійна промисловість
Нафтогазова промисловість
Сільске господарство
Тваринництво
Транспорт
Фізика, радіоелектроніка
Харчова промисловість
Хімія