ХОВ УБА Новини та подіїКонференціїПроектиКонкурсиВакансіїWEB ресурсиКонтакти

Харківське обласне відділення УБА запрошує вас взяти участь у наповненні нашої сторінки!
Надсилайте інформацію про заходи, що у найближчий час будуть відбуватись у вашій бібліотеці, на адресу how.uba2011@gmail.com , how.uba.proekt@gmail.com

Новини та події

 

Останнє оновлення: 21/03/2019

Харківське обласне відділення (філія) ВГО ''Українська бібліотечна асоціація''
Конференції

ІV Міжнародний форум молодих бібліотекарів УБА

 

Запрошуємо взяти участь у ІV Міжнародному форумі молодих бібліотекарів УБА, який відбудеться 11-12 квітня 2019 р. у м. Харків на базі навчально-бібліотечного комплексу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Організатор, традиційно, Молодіжна секція Української бібліотечної асоціації.

Партнерами виступили Наукова бібліотека НЮУ ім. Ярослава Мудрого та Харківське обласне відділення УБА.
Тема Форуму – «БІБЛІОТЕКА: ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ».
Основні напрями роботи #younglibforum2019:
• Технології (віртуальна реальність, штучний інтелект, кібербезпека)
• Грамотність (цифрова грамотність, медіаграмотність, інформаційна грамотність, Data Literacy)
• Промоція (event-менеджмент, бібліотечний маркетинг, промоція книг, підтримка читання)
Реєстрація учасників - за посиланням https://goo.gl/forms/0Fyc7LjeoaMulGie2. До 1 березня 2019 р. триває набір учасників Форуму із доповіддю, до 11 березня - реєстрація для учасників без доповіді.

Детальніше за лінком

Семінар ''Складні випадки індексування ресурсів за УДК'' ексклюзивно для членів УБА та філій!

 

Харківське обласне відділення (філія) ВГО «Українська бібліотечна асоціація» запрошує 2 та 3 квітня 2019 р. відвідати заняття та консультації зав. відділом класифікаційних систем ДНУ «Книжкова палата України імені Івана Федорова» Валентини Михайлівни Муравйової на тему «Складні випадки індексування ресурсів за УДК» фахівців наукових бібліотек, бібліотек ЗВО, а також для участі у науково-практичному семінарі «Актуальні питання каталогізації у сучасних умовах».

Ви можете поставити питання спікеру до 22 березня 2019 р., заповнивши відповідне поле у реєстраційній формі.
Заняття відбуватимуться на базі Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка (м. Харків, пров. Короленка, 18).
Учасникам видаються сертифікати.
Реєстрація триває до 25 березня 2019 р.

Детальніше за лінком

Звітно-виборна конференція ХОВ УБА

 

Звітно-виборна конференція відбулась. До участі у конференції долучилось близько 100 фахівців провідних бібліотек Харкова.
У ході конференції заслухали про роботу ХОВ УБА у період з 2014 по 2019 рр., який представила голова відділення, директор Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка Валентина Дмитрівна Ракитянська) та звіт Ревізійної комісії, який надала Лариса Петрівна Семененко, директор Науково-технічної бібліотеки Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».

У роботі звітно-виборної конференції взяла участь Президент ВГО Українська бібліотечна асоціація Оксана Миколаївна Бруй, яка представила доповідь «Спроможне регіональне відділення як основа реалізації Стратегії Української бібліотечної асоціації».

Новим Головою Президії ХОВ УБА було обрано Людмилу Володимирівну Глазунову, заступника директора ХДНБ ім. В.Г. Корленка з наукової роботи, кандидата наук з соціальних комунікацій

Члени Президії:
Наталя Іванівна Шостко, директор ХОУНБ
Ірина Казимирівна Журавльова, директор ЦНБ ХНУ В.Н. Каразіна
Алла Анатоліївна Соляник, декан факультету соціальних комунікацій, доктор педагогічних наук, професор
Світлана Іванівна Передерій, директор ЦМБ ім. В.Г. Бєлинського
Антоніна Анатоліївна Тіщенко, провідний бібліотекар ХДНБ ім. В.Г. Короленка
Марія Сергіївна Медведська, заступник директора ХОБЮ
Наталія Леонідівна Бєлих, завідуюча бібліотекою ''Спеціалізованого навчально-виховного комплексу І-ІІ ступенів №2'', керівник методичного об'єднання

До ревізійної комісії увійшли:
Лариса Петрівна Семененко, директор НБ ХТУ ''ХПІ''
Роман Анатолійович Драган, заступник директора ХОБД з загальних питань.

Бажаємо членам Президії плідної праці та задоволення від її результатів

Секція науково-методичної та науково-дослідної роботи ХОВ УБА засідання

 

Відбулось засідання секції науково-методичної та науково-дослідної роботи ХОВ УБА

На засіданні секції обговорено основні підсумки та перспективи методичної діяльності провідних бібліотек Харкова, стан реалізації регіональних корпоративних проектів та інші питання. Завідуюча відділом науково-методичної роботи ХДНБ ім. В. Г. Короленка О. П. Куніч, голова секції, наголосила, що секція працює 22 роки (спочатку при Харківському бібліотечному товаристві; з 2011 р. – при ХОВ УБА). У 2018 р. під егідою ХОВ УБА у ХДНБ імм. В.Г. Короленка було проведено ХХІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Короленківські читання» за темою «Бібліотеки, архіви, музеї як центри освіти та саморозвитку особистості», у якій взяли участь близько 200 фахівців з України та Білорусі. Учасники конференції представили понад 40 доповідей та повідомлень, отримали сертифікати, а також видання ХДНБ – матеріали ХХ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Короленківські читання», покажчик «Валентина Дмитрівна Ракитянська (до 70-річчя від дня народження)», дайджест бібліотечних інновацій «БібліоSpace», у якому висвітлено нововведення бібліотек Ізраїлю, США, Сінгапуру, Японії, Хорватії, опубліковані за сприяння Міністерства культури України. У межах ХОВ УБА відбулися також Шоста Всеукраїнська та П’ята регіональна школи бібліотечного журналіста. Електронна бібліографія», організовані спільно з Дистанційною академією ВГ «Основа»; дні фахівця «Новини бібліотечної справи», на яких обговорювалися найбільш резонансні форуми бібліотечної громадськості та актуальні питання бібліотечної справи; науково-практичний семінар «Актуальні питання каталогізації у сучасних умовах. Практичне індексування та використання УДК для організації систематичних каталогів». У межах ХV мандрівного Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини DOCUDAYS UA проведено перегляд фільму Фредерiка Вайзмена (США) «Ex Libris: Нью-Йоркська публiчна бібліотека» та дискусію «Бібліотеки як центри громад: виклики, можливості, стратегії успіху» (за підтримки Української Гельсінської спілки з прав людини, ГО «Південь», Центру сучасних інформаційних технологій та сучасних мистецтв, ХОВ УБА).

Завідуюча методичним відділом Центральної наукової бібліотеки Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, заступник голови секції Н. І. Лазаренко проаналізувала методичну роботу Харківського зонального методичного об’єднання бібліотек ЗВО ІІІ-IV рівнів акредитації, яке об’єднує 35 бібліотек Харкова, Сум та Полтави. Зверталася увага на конкурс професійної майстерності «Бібліотекар року – 2017», семінар-практикум «Librarу 2 librarу» (у межах Школи методиста), проект «Єдина картка читача бібліотек ЗВО Харкова», у межах якого розпочате формування «Зведеного каталогу періодичних видань, передплачених бібліотеками ЗВО Харкова», проект «Електронний архів періодичних видань «Васk2News» (реалізується спільно з компанією «Цифрова країна» за підтримки Українського культурного фонду). Розглянуто також методичну роботу Харківської обласної наукової універсальної бібліотеки, питання діяльності бібліотек області в умовах об’єднаних територіальних громад (Г. В. Бакаєва); інновації Харківської обласної бібліотеки для дітей, нагородженої у 2018 р. грамотою Української бібліотечної асоціації за створення безпечного бібліотечного простору для дітей (В. М. Лупіцька); роботу Фундаментальної бібліотеки Харківського національного аграрного університету ім. В. В. Докучаєва, спрямовану на професійний розвиток працівників методичного об’єднання сільськогосподарських бібліотек (О. В. Склярова) та інших бібліотек.

Низка повідомлень присвячувалася корпоративним проектам ХОВ УБА, які реалізуються з ініціативи ХДНБ ім. В.Г. Короленка. Регіональний науково-довідковий професіональний ресурс «Бібліотечна енциклопедія Харківщини», який акумулює науково-довідкову інформацію про бібліотечно-бібліографічну, книгознавчу та документознавчу сферу регіону (повідомлення В. В. Сафонової), поповнений у 2018 р. 20 новими статтями і загалом містить 71 енциклопедичну статтю. Корпоративна БД «Соціальні комунікації: зведений каталог надходжень до бібліотек Харкова», організована 10 років тому (представлена О. В. Непочатовою), поповнилася 302 бібліографічними записами; загальний обсяг – 6.787 БЗ. Із зацікавленням обговорено проект «Бібліотека об’єднує нації та культури», який реалізується поточного року з ініціативи молодіжної групи ХДНБ ім. В. Г. Короленка «Майстерня ідей» (представлений І. А. Карнаух). Обгрунтовуючи його ідею, доповідачка відзначила, що Генеральна Асамблея ООН проголосила 2019 рік Міжнародним роком мов корінних народів, щоб привернути увагу до гострої проблеми втрати цих мов; 2013–2022 рр. – Міжнародним десятиріччям зближення культур. Мета проекту – зміцнення зв’язків громадської спільноти з культурними закладами Харківського регіону; популяризація літератури мовами корінних народів, національних меншин, які проживають на території Харківського регіону; виховання культури читання. Початок реалізації – у Міжнародний день корінних народів світу (9 серпня), закінчення – у Всеукраїнський день бібліотек (30 вересня). Краш-тест проекту передбачається на Харківській міській школі соціального проектування та грантрайтингу Open Grants School (проект Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міської ради).

Обговорено і затверджено «Зведений план науково-методичної та науково-дослідної роботи бібліотек – методичних центрів та громадських бібліотечних об'єднань м. Харкова на 2019 рік». Заступник директора ХДНБ ім. В. Г. Короленка, канд. наук із соціальних комунікацій Л. В. Глазунова подякувала колегам за співпрацю у реалізації проекту «Школа бібліотечного журналіста» та запросила до участі в VIІ Всеукраїнській школі бібліотечного журналіста «Кросмедійна журналістика» (16–19 квітня 2019 р.), звітно-виборній конференції ХОВ УБА (14 березня), ІV Міжнародному форумі молодих бібліотекарів УБА, який відбудеться на базі навчально-бібліотечного комплексу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (11–12 квітня). Позитивні відгуки отримала пропозиція Н. І. Капустіної про проведення у межах Української бібліотечної асоціації всеукраїнського конкурсу, присвяченого 150-річчю від дня народження видатного бібліотекознавця Л. Б. Хавкіної. Бібліотекарі ознайомилися з виставкою «Видавничий простір бібліотек Харкова», а також з новими надходженнями до кабінету бібліотекознавства імені Л. Б. Хавкіної.

ІХ Міжнародна конференція «Сучасна бібліотечно-інформаційна безперервна освіта: орієнтири співтворення»

 

26 лютого – 1 березня 2019 р. у смт. Славське Львівської області відбудеться ІХ Міжнародна конференція «Сучасна бібліотечно-інформаційна безперервна освіта: орієнтири співтворення».
Термін подання реєстраційних форм – до 5 лютого 2019 р.

Термін подання текстів публікацій – до 5 лютого 2019 р.

Детальніше за лінком

Плагіат у суспільстві. Роль бібліотеки у формуванні доброчесної спільноти цикл семінарів з інформаційної та медіаграмотності

 

Українська бібліотечна асоціація спільно з Goethe-Institut в Україні продовжує цикл семінарів з інформаційної та медіаграмотності і 21 лютого 2019 р. проведе семінар для членів УБА

Детальніше за лінком

«Українська бібліотечна асоціація – нове лідерство»

 

22-23 листопада 2018 р. у м. Києві відбулась звітно-виборна Конференція УБА «Українська бібліотечна асоціація – нове лідерство». У конференції взяли участь представники ХОВ УБА з Харківської обласної бібліотеки для дітей, Центральна наукова бібліотека Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.
На урочистій церемонії відбулось вручення нагород і відзнак УБА. Грамотою Української бібліотечної асоціації нагородили ОКЗ «Харківська обласна бібліотека для дітей» за створення безпечного бібліотечного простору для дітей, а почесною відзнакою УБА у 2018 р. за відданість бібліотечній справі – Гонтаренко Лілія Дмитрівна, бібліотекар І категорії відділу науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка

Детальніше за лінком

П'ята регіональна школа бібліотечного журналіста

 

З 27 по 30 листопада 2018 р. на базі Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка (провулок Короленка, 18, м. Харків) і наукової бібліотеки Харківського національного медичного університету (проспект Науки 4, м. Харків), за підтримки ХОВ УБА відбулась П’ята регіональна школа бібліотечного журналіста. У програмі передбачено було: знайомство з тенденціями у нових медіа та можливостями їх застосування у бібліотечній діяльності, розглядались соціальні медіа, сервіси для створення медійного контенту. Учасники школи застосували набуті знання та навички для створення подкастів, лонгрідів, електронних газет. Навчання проходило у формі тренінгів, воркшопів, майстер-класів від досвідчених бібліотечних та професійних журналістів.
У межах проекту «Бібліотечний туризм» учасників долучились до екскурсій містом, ХДНБ ім. В. Г. Короленка, оновленим інформаційно-бібліотечним простором наукової бібліотеки Харківського національного медичного університету, музеєм історії та музеєм анатомії людини Харківського національного медичного університету. Слухачі опанували експрес-курс від студентів ХНМУ «Основи невідкладної до медичної допомоги постраждалим».
Учасниками Школи стали фахівці публічних бібліотек та ЗВО м. Харкова, Полтави, Вінниці

Детальніше за лінком

«Бібліотека в цифровому середовищі. Електронна бібліографія» дистанційний курс

 

Запрошуємо підвищувати професійну компетентність на дистанційних курсах від ДА ВГ «Основа», Харківська державна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка, що проходитимуть за підтримки ХОВ УБА.
Курси розпочнуться 26 листопада і триватимуть до 15 грудня 2018 року.

Ви зможете:
• знайомитися з текстами лекцій у робочий та у вільний час;
• слухати записи вебінарів у зручний для вас час;
• завантажувати презентації та додаткові матеріали;
• ставити питання куратору дистанційного курсу;
• закріпити отримані знання на практиці (виконати «домашні» завдання);
• поспілкуватися колегами на форумі, поділитися власними думками та досвідом роботи.

Тривалість: два тижні + тиждень на завершення робіт.
Платформа: MOODLE
Вартість: 400 грн.

«Я — громадянський журналіст» Третій всеукраїнський форум

 

Медіагрупа Накипело за підтримки Академії Deutsche Welle запрошують долучитись до Третього всеукраїнського форуму «Я — громадянський журналіст».
У заході передбачено: 100 громадянських журналістів + ​​20 медіаекспертів + ​​дискусії, лекції, майстер-класи та вечірня культурна програма = два з половиною ефективних дні.
Щоб долучитись необхідно заповнити реєстраційну форму та чекати запрошення. Участь у Форумі безкоштовна. Організатори забезпечуємо безкоштовне проживання в Харкові, але не компенсуємо приїзд у місто.
Реєстраційна форма тут:
https://goo.gl/fdJ7ft
Програма:
https://goo.gl/3uhPgB

Бібліотека університету і науковець у контексті інтеграції до світового наукового інформаційного простору міжнародна науково-практична конференція у ХДУХТ

 

Запрошуємо узяти участь у роботі Секції № 18 «Бібліотека університету і науковець у контексті інтеграції до світового наукового інформаційного простору» Міжнародної науково-практичної конференції «Розвиток харчових виробництв, ресторанного та готельного господарстві торгівлі: проблеми, перспективи, ефективність», присвяченої 80-річчю з дня народження ректора університету(1988–1991 рр.) , д-ра техн. наук, професора, члена-кореспондента ВАСГНІЛ Бєляєва Михайла Івановича

Конференція відбудеться у Харківському державному університеті харчування та торгівлі 9 листопада 2018р.
Тези подаються до 31.08.2018 р.

Детальніше за лінком

Будь медіаграмотним – досить ковтати фейки! семінар

 

Запрошуємо на семінар від УБА та Goethe-Institut Ukraine «Будь медіаграмотним – досить ковтати фейки!».
Семінар відбудеться 15 листопада

Детальніше за лінком

Короленківські читання 2018 «Бібліотеки, архіви, музеї як центри освіти та саморозвитку особистості»

 

Реєстрацію відкрито

Детальніше за лінком

Серія вебінарів від компанії Clarivate Analytics

 

Вебінари починаються о 16:15, вони безкоштовні, можна прослухати всі (реєструватися на кожен окремо) або лише той що більше зацікавив тривалість до 1 години, українською мовою, необхідна попередня реєстрація.

Детальніше за лінком

БІБЛІОТЕКИ І СУСПІЛЬСТВО: РУХ У ЧАСІ ТА ПРОСТОРІ ІIІ науково-практична інтернет-конференція

 

Запрошуємо взяти участь у ІIІ науково-практичній інтернет-конференції «БІБЛІОТЕКИ І СУСПІЛЬСТВО: РУХ У ЧАСІ ТА ПРОСТОРІ», яка відбудеться 22-29 жовтня 2018 року.
Реєструйтесь, заповнюйте анкету учасника, надсилайте статті.

Детальніше за лінком

Робота з базою даних Scopus тренінг

 

Запрошуємо долучитись до тренінгу по роботі з базою даних Scopus, який відбудеться 19.10.2018 в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна (Центральна наукова бібліотека, читальний зал № 6, 8-й поверх).
Тренінг розпочнеться о 15-00 та триватиме до 16-30.
Проводить Сергій Назаровець, тренер Elsevier

Детальніше за лінком

Креативність класики: сучасна бібліотека очима молодих
бібліотекарів Міжнародна наукова конференція

 

Запрошуємо до участі у Міжнародній науковій конференції «Креативність класики: сучасна бібліотека очима молодих
бібліотекарів», яку планується провести 26–27 вересня 2018 року. До участі у конференції запрошуються бібліотекарі, викладачі, фахівці вищих закладів освіти, школярі старших класів, студенти, аспіранти, молоді вчені, які зацікавлені тематикою конференції

Детальніше за лінком

IX Львівський міжнародний бібліотечний форум

 

19-22 вересня у межах 25-го Міжнародного книжкового «Форуму видавців у Львові» відбудеться IX Львівський міжнародний бібліотечний форум. Запрошуємо приєднуватись

Детальніше за лінком

Серія вебінарів від Clarivate Anallytics

 

Заходи безкоштовні, потребують попередньої реєстрації на кожен обраний за відповідними посиланнями. Запитання можна поставити під час реєстрації або протягом вебінарів. Інформуваня колег - палко вітається.

Детальніше за лінком

«Модель бібліотеки ХХІ століття» міжнародна науково-практична інтернет-конференція

 

Запрошуємо вас до участі у Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції «Модель бібліотеки ХХІ століття», яка відбудеться 15 червня 2018 року на сайті Наукової бібліотеки Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Форма участі – дистанційна, що передбачає розміщення статей, тез, презентацій; перегляд матеріалів та участь в обговоренні в on-line режимі.
Електронний збірник матеріалів конференції буде розміщено в репозитаріях НЮУ імені Ярослава Мудрого.

Детальніше за лінком

Тренінги з медіаграмотності

 

Серед питань:
маніпуляції та пропаганда у медіа
критичне мислення
фактчекінг та практичні інструменти перевірки інформації
інформаційна безпека та інформаційна гігієна

Участь за попереднім записом: 731-25-16.

Фестиваль науки - 2018 IV науково-практична конференція «Наука ХХІ століття: Харків медичний»

 

Для участі у конференції запрошуються науковці та фахівці науково-дослідних інститутів, вищих навчальних закладів, музеїв та громадських організацій

Детальніше за лінком

"Культура та інформаційне суспільство ХХІ століття" всеукраїнська науково-теоретична конференція молодих учених

 

Харківська державна академія культури запрошує приєднуватись до всеукраїнської науково-теоретичної конференції молодих учених.

Конференція відбудеться 26-27 квітня. Під час конференції будуть проведені міжсекційні засідання, «круглі столи», творчий звіт студентських колективів. Відповідно до тематики конференції необхідно надіслати тези доповідей до 10 березня 2018 року на електронну адресу rvv2000k@ukr.net. До тез обов'язково додаються: копія квитанції про оплату, рецензія від наукового керівника, анкета.

Детальніше за лінком

Вузівська бібліотека в цифровому середовищі. Електронна бібліографія дистанційний курс

 

Дистанційний курс «Вузівська бібліотека в цифровому середовищі. Електронна бібліографія» проходитиме з 16 квітня по 6 травня 2018 року.
Організатори та партнери: Дистанційна Академія ВГ «Основа», Харківська державна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка за підтримки Харківського обласного відділення (філії) Української бібліотечної асоціації.

З 16 квітня по 6 травня 2018 року учасники зможуть:
• знайомитися з текстами лекцій у робочий та у вільний час;
• слухати записи вебінарів у зручний для вас час;
• завантажувати презентації та додаткові матеріали;
• ставити питання куратору дистанційного курсу;
• закріпити отримані знання на практиці (виконати «домашні» завдання);
• поспілкуватися колегами на форумі, поділитися власними думками та досвідом роботи.
Тривалість: два тижні + тиждень на завершення робіт.
Платформа: MOODLE.
Зареєструватися на курс (до 16 квітня 2018 р.):
1. Заповнити заявку (обрати «Вузівська бібліотека в цифровому середовищі. Електронна бібліографія. Квітень 2018») ― http://bit.ly/24UKBSU.
2. Оформити договір.
3. Сплатити вартість навчання ― 400 грн до 16 квітня 2018 р. (за реквізитами, що надійдуть на вказану вами при реєстрації електронну пошту).
4. Успішно закінчити курс та отримати сертифікат.
Куратор та спікер курсу: Глазунова Людмила Володимирівна ― заступник директора з наукової роботи Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка, канд. наук із соціальних комунікацій. За сумісництвом працює старшим викладачем кафедри інформаційної, бібліотечної та архівної справи у Харківській державній академії культури.
Конт. тел.: 097-703-17-10.
e-mail: milaglazunova@gmail.com
Фейсбук: https://www.facebook.com/milaglazunova
Дистанційна Академія ВГ «Основа»
http://www.d-academy.com.ua/
e-mail: tutor.d.academy@gmail.com
Спікери:
• Сєдих Віктор Васильович — доцент, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри інформаційної, бібліотечної та архівної справи Харківської державної академії культури (докладніше – http://www.ic.ac.kharkov.ua/navchannya/fsk/ibas/sedyh.html);
• Вірютіна Катерина Миколаївна — зав. сектору інновацій та професійного розвитку відділу науково-методичної роботи Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка.
Тематичний план:
1. Вузівська бібліотека в цифровому середовищі. Сутність та специфіка електронної бібліографії. Структура бібліографічної діяльності в електронному середовищі. = 8 год.
2. Класифікація бібліографічних електронних ресурсів (БЕР). = 8 год.
3. Бібліографічний пошук: стратегія в електронному середовищі. Бібліографічні браузери. = 8 год.
4. Бібліографічний опис ресурсів віддаленого доступу (у т.ч. постів із соціальних мереж. Бібліографічне посилання. Стилі оформлення списку наукових публікацій (спікер І. А. Карнаух, запис онлайн-вебінару від 15 березня 2015 р.). = 16 год.
5. Генерування БЕР. Корпоративна каталогізація. = 16 год.
6. УДК: загальне уявлення, принципи та методика класифікування (спікер В. В. Сєдих,запис онлайн-вебінару від 12 жовтня 2017 р.). = 8 год.
7. Розвиток теорії і методики предметизації: основні категорії, принципи і правила (спікер В. В. Сєдих, запис онлайн-вебінару від 19 жовтня 2017 р.). = 8 год.
8. Бібліографічне обслуговування користувачів. Інформаційна соціалізація, інформаційне самообслуговування. = 8 год.
9. Віртуальна виставка у бібліотеці як бібліографічний ресурс (спікери: Л. В. Глазунова, К. М. Вірютіна). = 8 год.
10. Інновації у створенні та просуванні рекомендаційних бібліографічних ресурсів (буктьюб, фанбук, букслем, лонгрід та ін.). = 8 год.
11. Нотатка у Фейсбуці: можливості, обмежені фантазією. = 8 год.
Всього: 104 години.

Детальніше за лінком

Стратегічна сесія щодо організації молодіжних просторів у бібліотеках України сесія умежах ІІІ Міжнародного форуму молодих бібліотекарів у Львові.

 

14 квітня 2018 р. у м.Львів Молодіжна секція Української бібліотечної асоціації та Асоціація молодіжних центрів України проведуть стратегічну сесію щодо організації молодіжних просторів у бібліотеках України.
Сесія відбудеться в третій день ІІІ Міжнародного форуму молодих бібліотекарів у Львові.
Запрошуємо на цю сесію бібліотекарів-членів УБА, які можуть поділитись власним досвідом організації молодіжного простору у бібліотеці.

Детальніше за лінком

Сучасна бібліотечно-інформаційна безперервна освіта: стратегічні орієнтири VІIІ Міжнародної конференція

 

УБА і НАКККіМ оголошують про проведення VІIІ Міжнародної конференції «Сучасна бібліотечно-інформаційна безперервна освіта: стратегічні орієнтири».

Конференція відбудеться 27 лютого – 2 березня 2018 р., у смт. Славське Львівської області

Детальніше за лінком

Засідання секції ХОВ УБА

 

20 лютого 2018 р. у кабінеті бібліотекознавства імені Л. Б. Хавкіної ХДНБ ім. В. Г. Короленка відбулось засідання секції науково-методичної та науково-дослідної роботи Харківського обласного відділення (філії) ВГО «Українська бібліотечна асоціація».

Порядком денним було:
1. обговорення основних підсумків науково-методичної та науково-дослідної роботи бібліотек-головних методичних центрів Харкова у 2017 р.;
2. затвердження «Зведеного плану науково-методичної та науково-дослідної роботи бібліотек – методичних центрів та громадських бібліотечних об'єднань м. Харкова на 2018 рік»;
3. обговорення питань актуалізація БД «Бібліотеки Харкова».
4. ознайомлення з тематичною виставкою «Видавничий простір бібліотек Харкова».

Детальніше за лінком

«Партнерство – розвиток – дія» Всеукраїнська науково-практична конференція та Конференція Української бібліотечної асоціації

 

Представник ХОВ УБА Олена Дмитрієва, головний бібліотекар відділу «Україніка» ім. Т. Г. Шевченка взяла участь у Всеукраїнській науково-практична конференція та Конференція Української бібліотечної асоціації «Партнерство – розвиток – дія», що проходила у Києві 23-24 листопада 2017 р.

Ключовими питаннями конференції стали: трансформація та стабільність у контексті розвитку УБА, соціальне партнерство для розвитку асоціації, інтеграція та партнерство бібліотечної та книжкової галузей.
О. М. Дмитрієва також взяла участь у розширеному засіданні Президії Української бібліотечної асоціації, яке відбулося в рамках роботи конференції.

Детальніше за лінком

Всеукраїнська науково-практична конференція «Короленківські читання 2017» тема «Бібліотеки, архіви, музеї: динамічний розвиток і пошук нових форматів»

 

26 жовтня у Харківській державній науковій бібліотеці імені В. Г. Короленка відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Короленківські читання 2017» за темою «Бібліотеки, архіви, музеї: динамічний розвиток і пошук нових форматів», організована за підтримки Міністерства культури України, Харківської державної академії культури та Харківського обласного відділення (філії) ВГО «Українська бібліотечна асоціація». Інформаційний партнер конференції – журнал «Бібліотечний форум: історія, теорія і практика».

У роботі конференції взяли участь 140 представників бібліотек, архівів та музеїв з Києва, Дніпра, Львова, Луцька, Черкас, Полтави, Рівного, Запоріжжя, Сум, Одеси, Опішні, Харкова, Хмельницького та інших міст України. Фахівці Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого, Національної наукової медичної бібліотеки України, Полтавської ОУНБ ім. І. П. Котляревського, науково-технічних бібліотек Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Національного університету «Львівська політехніка», харківських бібліотек, Національної академії керівних кадрів культури і мистецтва, Харківської державної академії культури, Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, Полтавського літературно-меморіального музею В. Г. Короленка, Львівського історичного музею, Музею історії Національного фармацевтичного університету, Центрального державного науково-технічного архіву України та інших установ.
У межах конференції відбулися пленарне та секційні засідання «Інтелектуальне партнерство бібліотек, архівів, музеїв. Проектна діяльність», «Актуальні питання роботи з бібліотечними, архівними та музейними колекціями документних пам’яток», круглий стіл, на якому обговорено проблеми інтелектуальної власності та авторського права в бібліотечно-інформаційній сфері. Працювала постерна сесія, організована вперше у віртуальному режимі (http://bit.ly/2j2A8mQ). Було представлено понад 40 доповідей та повідомлень, у т. ч. 19 – на постерній сесії.
Проведено екскурсії ХДНБ ім. В. Г. Короленка, наступного дня – навчально-бібліотечним комплексом Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Учасники заходу отримали в дар збірники матеріалів ХІХ Міжнародної науково-практичної конференції «Короленківські читання 2016», присвяченої темі «Бібліотеки, архіви, музеї: інтеграція до світового наукового та історико-культурного простору», каталог видань ХДНБ ім. В. Г. Короленка та публікацій про її діяльність за 2011–2015 рр., а також третій випуск дайджесту бібліотечних інновацій «БібліоSpase», який знайомить з міжнародним бібліотечним ландшафтом, оригінальними бібліотечними локаціями, цифровими і модерними книгозбірнями, івент-проектами та іншими інноваціями.
Учасники наукового заходу відзначили високий рівень його проведення, висловили побажання і надалі зустрічатися для обговорення важливих питань бібліотечної, архівної та музейної справи.

Детальніше за лінком