ХОВ УБА Новини та подіїКонференціїПроектиКонкурсиВакансіїWEB ресурсиКонтакти

Харківське обласне відділення УБА запрошує вас взяти участь у наповненні нашої сторінки!
Надсилайте інформацію про заходи, що у найближчий час будуть відбуватись у вашій бібліотеці, на адресу how.uba2011@gmail.com

Новини та події

 

Останнє оновлення: 15/12/2017

Харківське обласне відділення (філія) ВГО ''Української бібліотечної асоціації''
Конференції

«Партнерство – розвиток – дія» Всеукраїнська науково-практична конференція та Конференція Української бібліотечної асоціації

 

Представник ХОВ УБА Олена Дмитрієва, головний бібліотекар відділу «Україніка» ім. Т. Г. Шевченка взяла участь у Всеукраїнській науково-практична конференція та Конференція Української бібліотечної асоціації «Партнерство – розвиток – дія», що проходила у Києві 23-24 листопада 2017 р.

Ключовими питаннями конференції стали: трансформація та стабільність у контексті розвитку УБА, соціальне партнерство для розвитку асоціації, інтеграція та партнерство бібліотечної та книжкової галузей.
О. М. Дмитрієва також взяла участь у розширеному засіданні Президії Української бібліотечної асоціації, яке відбулося в рамках роботи конференції.

Детальніше за лінком

Всеукраїнська науково-практична конференція «Короленківські читання 2017» тема «Бібліотеки, архіви, музеї: динамічний розвиток і пошук нових форматів»

 

26 жовтня у Харківській державній науковій бібліотеці імені В. Г. Короленка відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Короленківські читання 2017» за темою «Бібліотеки, архіви, музеї: динамічний розвиток і пошук нових форматів», організована за підтримки Міністерства культури України, Харківської державної академії культури та Харківського обласного відділення (філії) ВГО «Українська бібліотечна асоціація». Інформаційний партнер конференції – журнал «Бібліотечний форум: історія, теорія і практика».

У роботі конференції взяли участь 140 представників бібліотек, архівів та музеїв з Києва, Дніпра, Львова, Луцька, Черкас, Полтави, Рівного, Запоріжжя, Сум, Одеси, Опішні, Харкова, Хмельницького та інших міст України. Фахівці Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого, Національної наукової медичної бібліотеки України, Полтавської ОУНБ ім. І. П. Котляревського, науково-технічних бібліотек Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Національного університету «Львівська політехніка», харківських бібліотек, Національної академії керівних кадрів культури і мистецтва, Харківської державної академії культури, Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, Полтавського літературно-меморіального музею В. Г. Короленка, Львівського історичного музею, Музею історії Національного фармацевтичного університету, Центрального державного науково-технічного архіву України та інших установ.
У межах конференції відбулися пленарне та секційні засідання «Інтелектуальне партнерство бібліотек, архівів, музеїв. Проектна діяльність», «Актуальні питання роботи з бібліотечними, архівними та музейними колекціями документних пам’яток», круглий стіл, на якому обговорено проблеми інтелектуальної власності та авторського права в бібліотечно-інформаційній сфері. Працювала постерна сесія, організована вперше у віртуальному режимі (http://bit.ly/2j2A8mQ). Було представлено понад 40 доповідей та повідомлень, у т. ч. 19 – на постерній сесії.
Проведено екскурсії ХДНБ ім. В. Г. Короленка, наступного дня – навчально-бібліотечним комплексом Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Учасники заходу отримали в дар збірники матеріалів ХІХ Міжнародної науково-практичної конференції «Короленківські читання 2016», присвяченої темі «Бібліотеки, архіви, музеї: інтеграція до світового наукового та історико-культурного простору», каталог видань ХДНБ ім. В. Г. Короленка та публікацій про її діяльність за 2011–2015 рр., а також третій випуск дайджесту бібліотечних інновацій «БібліоSpase», який знайомить з міжнародним бібліотечним ландшафтом, оригінальними бібліотечними локаціями, цифровими і модерними книгозбірнями, івент-проектами та іншими інноваціями.
Учасники наукового заходу відзначили високий рівень його проведення, висловили побажання і надалі зустрічатися для обговорення важливих питань бібліотечної, архівної та музейної справи.

Детальніше за лінком