Харківське обласне відділення (філія) ВГО ''Українська бібліотечна асоціація''
Конференції

«Модель бібліотеки ХХІ століття» міжнародна науково-практична інтернет-конференція

 

Запрошуємо вас до участі у Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції «Модель бібліотеки ХХІ століття», яка відбудеться 15 червня 2018 року на сайті Наукової бібліотеки Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Форма участі – дистанційна, що передбачає розміщення статей, тез, презентацій; перегляд матеріалів та участь в обговоренні в on-line режимі.
Електронний збірник матеріалів конференції буде розміщено в репозитаріях НЮУ імені Ярослава Мудрого.

Детальніше за лінком

"Культура та інформаційне суспільство ХХІ століття" всеукраїнська науково-теоретична конференція молодих учених

 

Харківська державна академія культури запрошує приєднуватись до всеукраїнської науково-теоретичної конференції молодих учених.

Конференція відбудеться 26-27 квітня. Під час конференції будуть проведені міжсекційні засідання, «круглі столи», творчий звіт студентських колективів. Відповідно до тематики конференції необхідно надіслати тези доповідей до 10 березня 2018 року на електронну адресу rvv2000k@ukr.net. До тез обов'язково додаються: копія квитанції про оплату, рецензія від наукового керівника, анкета.

Детальніше за лінком

Стратегічна сесія щодо організації молодіжних просторів у бібліотеках України сесія умежах ІІІ Міжнародного форуму молодих бібліотекарів у Львові.

 

14 квітня 2018 р. у м.Львів Молодіжна секція Української бібліотечної асоціації та Асоціація молодіжних центрів України проведуть стратегічну сесію щодо організації молодіжних просторів у бібліотеках України.
Сесія відбудеться в третій день ІІІ Міжнародного форуму молодих бібліотекарів у Львові.
Запрошуємо на цю сесію бібліотекарів-членів УБА, які можуть поділитись власним досвідом організації молодіжного простору у бібліотеці.

Детальніше за лінком

ІІІ Форум молодих бібліотекарів набір спікерів

 

Стартував набір спікерів на ІІІ Форум молодих бібліотекарів, що цього року відбудеться 12-13 квітня в Центрі Шептицького (м. Львів).

Тема - ''Бібліотеки та сталий розвиток суспільства''. Реєстрація до 1 березня.

Детальніше за лінком

Сучасна бібліотечно-інформаційна безперервна освіта: стратегічні орієнтири VІIІ Міжнародної конференція

 

УБА і НАКККіМ оголошують про проведення VІIІ Міжнародної конференції «Сучасна бібліотечно-інформаційна безперервна освіта: стратегічні орієнтири».

Конференція відбудеться 27 лютого – 2 березня 2018 р., у смт. Славське Львівської області

Детальніше за лінком

Засідання секції ХОВ УБА

 

20 лютого 2018 р. у кабінеті бібліотекознавства імені Л. Б. Хавкіної ХДНБ ім. В. Г. Короленка відбулось засідання секції науково-методичної та науково-дослідної роботи Харківського обласного відділення (філії) ВГО «Українська бібліотечна асоціація».

Порядком денним було:
1. обговорення основних підсумків науково-методичної та науково-дослідної роботи бібліотек-головних методичних центрів Харкова у 2017 р.;
2. затвердження «Зведеного плану науково-методичної та науково-дослідної роботи бібліотек – методичних центрів та громадських бібліотечних об'єднань м. Харкова на 2018 рік»;
3. обговорення питань актуалізація БД «Бібліотеки Харкова».
4. ознайомлення з тематичною виставкою «Видавничий простір бібліотек Харкова».

Детальніше за лінком

«Партнерство – розвиток – дія» Всеукраїнська науково-практична конференція та Конференція Української бібліотечної асоціації

 

Представник ХОВ УБА Олена Дмитрієва, головний бібліотекар відділу «Україніка» ім. Т. Г. Шевченка взяла участь у Всеукраїнській науково-практична конференція та Конференція Української бібліотечної асоціації «Партнерство – розвиток – дія», що проходила у Києві 23-24 листопада 2017 р.

Ключовими питаннями конференції стали: трансформація та стабільність у контексті розвитку УБА, соціальне партнерство для розвитку асоціації, інтеграція та партнерство бібліотечної та книжкової галузей.
О. М. Дмитрієва також взяла участь у розширеному засіданні Президії Української бібліотечної асоціації, яке відбулося в рамках роботи конференції.

Детальніше за лінком

Всеукраїнська науково-практична конференція «Короленківські читання 2017» тема «Бібліотеки, архіви, музеї: динамічний розвиток і пошук нових форматів»

 

26 жовтня у Харківській державній науковій бібліотеці імені В. Г. Короленка відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Короленківські читання 2017» за темою «Бібліотеки, архіви, музеї: динамічний розвиток і пошук нових форматів», організована за підтримки Міністерства культури України, Харківської державної академії культури та Харківського обласного відділення (філії) ВГО «Українська бібліотечна асоціація». Інформаційний партнер конференції – журнал «Бібліотечний форум: історія, теорія і практика».

У роботі конференції взяли участь 140 представників бібліотек, архівів та музеїв з Києва, Дніпра, Львова, Луцька, Черкас, Полтави, Рівного, Запоріжжя, Сум, Одеси, Опішні, Харкова, Хмельницького та інших міст України. Фахівці Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого, Національної наукової медичної бібліотеки України, Полтавської ОУНБ ім. І. П. Котляревського, науково-технічних бібліотек Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Національного університету «Львівська політехніка», харківських бібліотек, Національної академії керівних кадрів культури і мистецтва, Харківської державної академії культури, Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, Полтавського літературно-меморіального музею В. Г. Короленка, Львівського історичного музею, Музею історії Національного фармацевтичного університету, Центрального державного науково-технічного архіву України та інших установ.
У межах конференції відбулися пленарне та секційні засідання «Інтелектуальне партнерство бібліотек, архівів, музеїв. Проектна діяльність», «Актуальні питання роботи з бібліотечними, архівними та музейними колекціями документних пам’яток», круглий стіл, на якому обговорено проблеми інтелектуальної власності та авторського права в бібліотечно-інформаційній сфері. Працювала постерна сесія, організована вперше у віртуальному режимі (http://bit.ly/2j2A8mQ). Було представлено понад 40 доповідей та повідомлень, у т. ч. 19 – на постерній сесії.
Проведено екскурсії ХДНБ ім. В. Г. Короленка, наступного дня – навчально-бібліотечним комплексом Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Учасники заходу отримали в дар збірники матеріалів ХІХ Міжнародної науково-практичної конференції «Короленківські читання 2016», присвяченої темі «Бібліотеки, архіви, музеї: інтеграція до світового наукового та історико-культурного простору», каталог видань ХДНБ ім. В. Г. Короленка та публікацій про її діяльність за 2011–2015 рр., а також третій випуск дайджесту бібліотечних інновацій «БібліоSpase», який знайомить з міжнародним бібліотечним ландшафтом, оригінальними бібліотечними локаціями, цифровими і модерними книгозбірнями, івент-проектами та іншими інноваціями.
Учасники наукового заходу відзначили високий рівень його проведення, висловили побажання і надалі зустрічатися для обговорення важливих питань бібліотечної, архівної та музейної справи.

Детальніше за лінком