ХОВ УБА Новини та подіїКонференціїПроектиКонкурсиВакансіїWEB ресурсиКонтакти

Харківське обласне відділення УБА запрошує вас взяти участь у наповненні нашої сторінки!
Надсилайте інформацію про заходи, що у найближчий час будуть відбуватись у вашій бібліотеці, на адресу how.uba2011@gmail.com , how.uba.proekt@gmail.com

  Архів новин та подій за 2017 рік

 

Останнє оновлення: 26/10/2020

Харківське обласне відділення (філія) ВГО ''Українська бібліотечна асоціація''
Новини та події


Жовтень 2020

22/10/2020
«Короленківські читання 2020»

«Короленківські читання 2020» відбулись. Цього року традиційність поступилась вимогам часу – конференція проходила в онлайн форматі, без очної присутності гостей.
Як же це було – скоро буде на сторінці Короленківські читання і вже зараз за за хештегами у Facebook #КЧ_2020 #Короленківські_читання_2020 #Korolenko_Readings_2020 #190річчяХДНБ #ХДНБКороленка #LibraryKorolenko18

Детальніше за лінком

22/10/2020
Онлайнове мережування молодих бібліотекарів захід від МС УБА

Молода членкиня Президії ХОВ УБА, модераторка веб-представництв ХОВ УБА Антоніна Тіщенко, взяла участь у Онлайновому мережуванні молодих бібліотекарів. Зустріч проходила на платформі ZOOM. Організатори: Молодіжна секція ВГО Української бібліотечної асоціації та секція ВГО Української бібліотечної асоціації.

Програма передбачала дві частини заходу. У першій частині колеги зі Словенії, Литви, Польщі та Білорусі ділились особливостями організації роботи бібліотек під час карантину, викликами та можливостями, які відкрились перед бібліотеками та про дистанційні бібліотечні послуги, на які зріс попит або які запровадили у бібліотеці у період карантину.
Друга частина містила спілкування українських колег, де відбувалося обговорення зазначених вище проблемних питань. У цій частині з досвідом ХДНБ у проведенні заходів з професійного розвитку у онлайн форматі виступила Антоніна Тіщенко з темою «Професійний розвиток наперекір долі»

10/10/2020
«Пригоди круглошариків у бібліотеці» створення мультфільму

У Центральній бібліотеці ім. Тургенєва учасники анімаційного майданчика "Media Kids" ознайомились з основами мультиплікаційного фільму: з етапами створення мультфільму з різними видами анімації, вивчили різні техніки фотографування. Дізнавшись секрети створення анімаційного фільму, діти почали знімати свій власний пластиліновий мультфільм про бібліотеку: «Пригоди круглошариків у бібліотеці»

Детальніше за лінком

08/10/2020
''Комп'ютер з нуля'' курс для початківців

У бібліотеках Харкова активно проходять курси з навчання усіх бажаючих комп'ютерної грамотності.
Навчання проходили у бібліотеці-філії №11 та у Центральній бібліотеці ім. І. Тургенєва

Детальніше за лінком

02/10/2020
Бібліотеки у досягненні Цілей сталого розвитку безкоштовний онлайн курс

Стартувала реєстрація на безкоштовний онлайн курс «Бібліотеки у досягненні Цілей сталого розвитку», створений ВГО Українська бібліотечна асоціація за підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру

Детальніше за лінком

01/10/2020
Краща бібліотека Харківщини 2020 обласний конкурс

Оприлюднені результати обласного конкурсу «Краща бібліотека Харківщини 2020».

організатором конкурсу виступила Харківська обласна бібліотека для юнацтва за підтримки Департамент культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації та за участі Харківське обласне відділення УБА. Генеральний партнер – видавництво «Ранок».
Конкурс було організовано з метою зміцнення іміджу бібліотек, популяризації кращих практик та інновацій з досвіду їх роботи, а також заохочення творчої ініціативи бібліотечних працівників.
Свої роботи на конкурс представили загалом 35 публічних бібліотек різних рівнів підпорядкування: районні, міські, селищні, сільські, бібліотеки новостворених об’єднаних територіальних громад.
І ох як непросто було нашому фаховому і небайдужому журі обрати серед цього розмаїття заявок і цікавих концепцій роботи всього кілька переможців за кращі впроваджені інноваційні послуги і проєкти.
Але журі на те й фахове, щоб з гідністю, справедливо та максимально доброзичливо по відношенню до учасників виконати це складне завдання.
За підсумками розгляду отриманих робіт, з урахуванням високої якості значної частини з них було визначено 9 переможців конкурсу (три перших, три других і три третіх місця).

Отже, вітаємо призерів!

I місця:
- КРАСНОГРАДСЬКА РАЙОННА БІБЛІОТЕКА (Красноградська районна бібліотека)
- ПЕРВОМАЙСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА МІСЬКА БІБЛІОТЕКА (Бібліотеки міста Первомайський Харківської області)
- КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ «ЦЕНТРАЛЬНА БІБЛІОТЕКА ІМ. А.П. ЧЕХОВА ЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ БІБЛІОТЕЧНОЇ СИСТЕМИ ІНДУСТРІАЛЬНОГО РАЙОНУ М. ХАРКОВА» (Центральна бібліотека Індустріального району м.Харкова).

II місця:
- ВАЛКІВСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА БІБЛІОТЕКА КОМУНАЛЬНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «ВАЛКІВСЬКА РАЙОННА ЦЕНТРАЛІЗОВАНА БІБЛІОТЕЧНА СИСТЕМА» (Валківська районна централізована бібліотечна система)
- КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «МЕРЕФ’ЯНСЬКА МІСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА БІБЛІОТЕКА» (Мереф'янська міська центральна бібліотека)
- КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ «ЦЕНТРАЛЬНА БІБЛІОТЕКА ІМ. І.С. ТУРГЕНЄВА ЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ БІБЛІОТЕЧНОЇ СИСТЕМИ СЛОБІДСЬКОГО РАЙОНУ
М. ХАРКОВА» (Центральна бібліотека ім.Тургенєва).

III місця:
- ДИТЯЧА БІБЛІОТЕКА НОВОВОДОЛАЗЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ (Дитяча бібліотека КЗ "Публічна бібліотека Нововодолазької ОТГ")
- ЧУГУЇВСЬКА МІСЬКА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ДІТЕЙ (Чугуївська централізована бібліотечна система)
- БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ №11 ЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ БІБЛІОТЕЧНОЇ СИСТЕМИ ХОЛОДНОГІРСЬКОГО РАЙОНУ МІСТА ХАРКОВА (Харьковская Библиотека Толстого).

Ну а на додачу до цього, як ми й обіцяли, за особливі досягнення в роботі окремі бібліотеки нагороджуються дипломами:
- Так, за популяризацію бібліотеки і читання засобами журналістики нагороджуються РУСЬКО-ЛОЗІВСЬКА БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ №21 і ТОКАРІВСЬКА БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ №22 ДЕРГАЧІВСЬКОЇ ЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ БІБЛІОТЕЧНОЇ СИСТЕМИ.
- За різноманіття напрямків і форм культурно-просвітницької роботи з громадою нагороджуються ІЗЮМСЬКА МІСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА БІБЛІОТЕКА, ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА БІБЛІОТЕКА ЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ БІБЛІОТЕЧНОЇ СИСТЕМИ ХАРКІВСЬКОГО РАЙОНУ, НАДЕЖДІВСЬКА СІЛЬСЬКА БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ ЛОЗІВСЬКОЇ ЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ БІБЛІОТЕЧНОЇ СИСТЕМИ.
- За створення сучасного простору для користувачів нагороджується ПУБЛІЧНА БІБЛІОТЕКА ЛОЗІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ.
- За активну проєктну діяльність нагороджується ЛЮБОТИНСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА БІБЛІОТЕКА.

Урочиста церемонія нагородження

Вересень 2020

30/09/2020
Переможці конкурсів та нагороджені відзнаками Української бібліотечної асоціації 2020

До Всеукраїнського дня бібліотек за поданням регіональних відділень Президія ВГО Українська бібліотечна асоціація визначила переможців конкурсів та нагороджених відзнаками Української бібліотечної асоціації.

За відданість бібліотечній справі почесними відзнаками Української бібліотечної асоціації у 2020 р. нагороджуються:
Іванова Валентина Григорівна, директор КЗК «Центральна бібліотека ім. І. С. Тургенєва ЦБС Слобідського району м. Харкова» та Павленко Тетяна Борисівна, заступниця директорки з інформаційних технологій Наукової бібліотеки Харківського національного медичного університету.

Вітаємо наших харківських колег!
Пишаємось та бажаємо подальших успіхів!

Детальніше за лінком

28/09/2020
Всеукраїнський день бібліотек святкування

Харківські бібліотеки активно святкують Всеукраїнський день бібліотек
Тільки погляньте що відбувається у Фейсбук за хештегом #Я_плюс_бібліотека:

https://bit.ly/34kaXUv
https://bit.ly/3n0BXR4
https://bit.ly/3kUiK1L

25/09/2020
''Бібліотерапевт'' новий випуск бюлетеню

Побачив світ новий випуск бюлетеню ''Бібліотерапевт'' №07/08 2020 від колег з Наукової бібліотеки Харківського національного медичного університету

Детальніше за лінком

23/09/2020
Об'єднані бажанням самовдосконалення онлайн-круглий стіл

Онлайн-круглий стіл «Посилення спроможності публічних бібліотек в контексті цифровізації суспільства» об'єднав членів Рівненського та Харківського ОВ УБА.

Програма Круглого столу пропонувала консультації, презентації оригінальних практик, професійні дискусії, практичні кейси з питань формування та розвитку цифрових знань та компетентностей сучасної людини через послуги публічних бібліотек міст та сільської місцевості.
Досвід ХОВ УБА висвітлили Глазунова Людмила Володимирівна, голова ХОВ УБА, канд. наук із соціальних комунікацій, заст. директора з наукової роботи ХДНБ ім. В. Г. Короленка та Вірютіна Катерина Миколаївна, активний член відділення, завідувач сектору інноватики та професійного розвитку відділу науково-методичної роботи ХДНБ ім. В. Г. Короленка

Детальніше за лінком

22/09/2020
Онлайн-огляд нової літератури

Пропонуємо до перегляду відео онлайн-огляду нової літератури для дітей від Центральної дитячої бiблiотеки Iндустрiального району м.Харкова

Детальніше за лінком

21/09/2020
Традиційний огляд від Центральної бібліотеки ім.Д. І. Писарєва

Представляємо свіжий огляд від Центральної бібліотеки ім.Д. І. Писарєва.
Цього разу у центрі уваги книгу Діани Акерман ''Дружина доглядача зоопарку''. Глибинно про болюче

Детальніше за лінком

16/09/2020
Дистанційна робота в бібліотеці

У Міській спеціалізованій музично-театральній бібліотеці імені К.С. Станіславського у форматі "кейс-стаді" розмовляли про дистанційну роботу в бібліотеці, розглянули ситуацію, що склалася, проаналізували досвід інших бібліотек України та світу, разом визначили вектори нашої подальшої роботи

15/09/2020
«Бібліотекарі: хто ми є?» kьвівський міжнародний бібліотечний форум

З 15 по 20 вересня 2020 року відбувся (онлайн) Львівський міжнародний бібліотечний форум «Бібліотекарі: хто ми є?» Співробітники Центральної міської бібліотеки ім. В. Г. Бєлінського взяли участь у бібліотечному форумі. Організатори: Українська бібліотечна асоціація, Громадська організація «Форум видавців», Львівська обласна бібліотека для дітей.

Питання, що обговорювалися: «Бібліотекар: непроговорене та неусвідомлене»; «Бібліотекар: діалоги про майбутнє»; «Бібліотекар чи ...??? Кого і як готують сучасні заклади вищої освіти»; «Імідж бібліотекаря в освітньому просторі: злам стереотипів»; «Бібліотекар: вийти за межі» (дистанційні послуги бібліотек в умовах карантину); «Бібліотекар цифрової доби: у лабіринті відображень»; «Мистецтво бути бібліотекарем у часи кризи»; «Діалог про бібліотеки та бібліотекарів».
Теми найактуальніші. Поза всяким сумнівом, що майбутнє світу залежить від читання. Де там місце бібліотекаря? Бібліотеки завжди ворота в майбутнє. Чи стануть бібліотекарі провідниками? Виклики, з якими зіткнулася бібліотечна професія - мало молодих фахівців і імідж, який не відображає сучасні бібліотечні послуги.
Зараз ключовими стають безперервне навчання, нові компетенції, нові виклики. Сучасний бібліотекар - публічна особа. Інформаційний аналітик, менеджер, культуролог, "івентолог", програміст, блогер... Якими компетенціями він повинен володіти? Яким його бачать роботодавці і користувачі бібліотек? Що про бібліотечну професію думають абітурієнти? І як на нові виклики реагує система освіти?
Пандемія вірусу показала, що світ може змінитися досить швидко і бібліотеки можуть грати іншу, більш важливу роль в суспільстві. Епідемія поставила бібліотеки в ситуацію необхідності швидкого реагування і розвитку онлайнових сервісів. Це стало для бібліотечних установ випробуванням на життєздатність і стійкість, а для кожного бібліотечного фахівця - на затребуваність і професіоналізм.

Серпень 2020

26/08/2020
Онлайн-зустріч з молодіжними хабами Харківської області

Харківська обласна бібліотека для юнацтва разом з головою Мережі молодіжних хабів Харківщини, куратором хабу [КОМОРА] (м. Первомайський) Олексієм Шаповаловим та кураторкою «RedHub» (м. Красноград) Наталією Гришиною говоритимуть про напрямки співпраці та удосконалення роботи з молоддю

Детальніше за лінком

10/08/2020
Проєкт "Бібліотечна енциклопедія Харківщини"

Оновлення на ресурсі "Бібліотечна енциклопедія Харківщини"

Детальніше за лінком

03/08/2020
Сергій Жадан у бібліотеках Харкова

Відомий письменник, поет та літератор Сергій Жадан завітав до Наукової бібліотеки НЮУ ім. Ярослава Мудрого

Детальніше за лінком

Липень 2020

30/07/2020
Анімаційний майданчик «MEDIAKIDS»

Новий проєкт Центральної бібліотеки ім. І. Тургенєва оголошує набір дітлахів 8 - 12 років.
Мрієш створювати мультфільми та анімаційні відеоролики? Цікавить LEGO анімація? Хочеш вигадати нового персонажа мультфільму й стати сценаристом або режисером? Подобається працювати у команді?
Запрошуємо тебе до нашого анімаційного майданчика «MEDIAKIDS».
Стартуємо у серпні, кількість учасників обмежена.
Просимо всіх охочих реєструватися
за телефоном 723-00-10, або у чергового бібліотекаря.
Дата першого заняття буде оголошена додатково

29/07/2020
Професійна освіта на місцях державного замовлення

Кафедра інформаційної, бібліотечної та архівної справи ХДАК запрошує на навчання на місцях державного замовлення (денна форма навчання) на третьому науково-освітньому рівні на освітньо-науковій програмі «Інформаційна,бібліотечна та архівна справа» спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна таархівна справа» для здобуття наукового ступеня Доктор філософії з інформаційної, бібліотечної та архівної справи.

Термін навчання в аспірантурі за денною і заочною формами навчання не перевищує чотирьох років. До аспірантури на конкурсній основі приймаються особи, які мають вищу освіту і кваліфікацію спеціаліста або магістра. Прийом документів до аспірантури ХДАК здійснюється з 03 по 14 серпня 2020 року. Вступні випробування проводяться з 17 серпня 2020 року, зарахування – до 16 вересня 2020 року. Вступники до аспірантури складають вступні іспити зі спеціальності (в обсязі навчальної програми для спеціаліста або магістра), яка відповідає обраній ними науковій спеціальності та однієї із іноземних мов на вибір (англійської, німецької, французької та ін.) в обсязі, який відповідає рівню B2 загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти.
Програма вступного випробування зі спеціальності 029 «Інформаційна,бібліотечна та архівна справа»: https://ic.ac.kharkov.ua/priym_kom/viprobuvan/2020/a/pvi_029.pdf
Програма вступного випробування з іноземної мови: https://ic.ac.kharkov.ua/priym_kom/viprobuvan/2020/a/pvv_im.pdf

Детальніше за лінком

27/07/2020
Іграшки з газет майстер-клас у ХОБЮ

У Харківській обласній бібліотеці для юнацтва відбувся нестандартний майстер-клас «Іграшки з газет»

Детальніше за лінком

24/07/2020
Безкоштовні книги для членів УБА

Благодійна організація “Благодійний фонд “Меморіальний центр Голокосту “Бабин Яр” розпочинає систематичне розповсюдження книжок серед членів УБА, які працюють у бібліотеках

Детальніше за лінком

23/07/2020
Перемога у гранті від Європейського Союзу за програмою Дім Європи

Серед переможців у інфраструктурних грантах від House of Europe і бібліотеки Харкова та Харківської області. Вітаємо переможців! Бажаємо наснаги та натхнення у реалізації заплановагого

Детальніше за лінком

22/07/2020
Бібліотекарі ХОУНБ підвищують цифрову грамотність пенсіонерів

Бібліотекарі ХОУНБ провели відео урок на платформі ZOOM «Цифрова грамотність для сучасного пенсіонера», на якому розглянули можливості Порталу електронних послуг Пенсійного фонду України, створення особистого кабінету.

Детальніше за лінком

14/07/2020
''Бібліотерапевт'' літній випуск

Новенький літній випуск бюлетеню ''Бібліотерапевт'' №6 2020 від колег з Наукової бібліотеки Харківського національного медичного університету

Детальніше за лінком

08/07/2020
Потреба у головному бібліотекареві

Харківська спеціалізована музично-театральна бібліотека імені К.С. станіславського потребує головного бібліотекаря

До обов'язків входитиме: робота з плануванням і реалізацією поточних і перспективних планів роботи бібліотеки, звітування за виконання планових показників, участь у підготовці і проведенні масових заходів, науково-практичних конференціях і семінарах, здійснення маркетингових досліджень.
Необхідні навички:
- знання технології бібліотечних процесів,
- володіння сучасними комп'ютерними технологіями,
- організаторські здібності.
Освіта: вища, бібліотечне
Досвід роботи на посаді бібліотекаря (бібліографа) не менше 5 років.
Зарплата: 6000-8000 грн.

Звертатись:
Директор бібліотеки Аввакумова Ірина Олександрівна
моб. 097-267-52-78
тел. 702-18-50
e-mail: artlib_1955@ukr.net
пров. Інженерний, 1-а, 2 під., м ''Наукова''

Детальніше за лінком

03/07/2020
Прямий ефір у інстаграм онлайн-тренінг

Захід відбувся у межах IХ Всеукраїнської (з міжнародною участю) онлайн-школи бібліотечного журналіста за численними запитами учасників. Проходив у закритому акаунті у інстаграм

Учасниками онлайн-тренінгу більше 30 бібліотечних фахівців України.
Обговорювали такі питання: мета та завдання прямого ефіру, як готуватись та що обговорювати, поради для проведення успішного прямого ефіру, дії після опублікування.

Червень 2020

26/06/2020
Вітаємо переможців

Вітаємо Валківську центральну районну дитячу бібліотеку яка стала переможцем обласного конкурсу міні-проєктів ''Разом в майбутнє''

Детальніше за лінком

22/06/2020
Тиждень Єгипетської моди дефіле віртуальним подіумом

Незвичне дефіле віртуальним подіумом у межах проекту «Тиждень Єгипетської моди» проводить Харківська обласна бібліотека для юнацтва. Такого ви ще не бачили! Слідкуйте, коментуйте, насолоджуйтесь

Детальніше за лінком

17/06/2020
Для майбутніх мільонерів та мільонерок гра-тренінг

Харківська обласна бібліотека для юнацтва запрошує долучатись до гри-тренінгу, присвяченому дню молоді

Детальніше за лінком

17/06/2020
Чотири простори бібліотеки: інноваційна модель діяльності проєкт Української бібліотечної асоціації

Розроблено проєкт, що допоможе бібліотекам створити принципово нові публічні бібліотечні простори та наповнити їх інноваційними бібліотечними і культурними послугами

Детальніше за лінком

15/06/2020
IХ Всеукраїнська (з міжнародною участю) онлайн-школа бібліотечного журналіста дистанційний курс

За участі ХОВ УБА З 15 по 30 червня тривала IХ Всеукраїнська (з міжнародною участю) онлайн-школа бібліотечного журналіста

Представники публічних бібліотек і бібліотек закладів освіти – 26 бібліотекарів з 12 областей України (Львівської, Рівненської, Хмельницької, Тернопільської, Житомирської, Київської, Запоріжської, Харківської, Дніпропетровської, Черкаської, Донецької, Луганської) і Республіки Білорусь навчалися у дистанційному форматі в закритій групі Facebook.

Протягом першого тижня учасники зустрілися з тьюторами під час відео наживо, опрацювали шість тематичних модулів (презентації, корисні ресурси, тести, тьюторіали) і отримали практичне завдання. Другий тиждень був присвячено виконанню роботи – зробити пост в Iстаграм на вибір:

1) про улюблену книгу, використовуючи фото в стилі Flat Lay;

2) анонс бібліотечного заходу, створюючи візуал за допомогою сервісів Canva, Crello;

3) реклама бібліотечного сервісу або книги із застосуванням інтерактиву у Stories.

За рішенням тьюторів, учасники могли виправити пости згідно з зауваженнями і представити посилання на них у дошці виконаних завдань: https://padlet.com/libjournalist/jbvfm6b8worhr9l4. Електронні сертифікати отримали лише ті учасники, які виконали роботу, тож 20 слухачів отримали «червоні» сертифікати. Окрім навчання, слухачі взяли участь у флешмобі «#9ВсеукраїнськаШБЖ. Навчаюсь. Удосконалююсь. Розвиваюсь!» і показали, як цікаво та напружено відбувається дистанційне навчання на карантині. Відгуки та враження про перебіг подій на #9ВсеукраїнськаШБЖ представлені на сторінці заходу за посиланням: https://www.facebook.com/events/270605817393478/. На віртуальній дошці «Знаю, хочу дізнатися, дізналась» учасники поділились своїми знаннями, тим, що хотіли б дізнатися та дізналися під час навчання, на дошці знань https://padlet.com/libjournalist/htslmeveoww5rbqc.

За численними запитами учасників IX Всеукраїнської (з міжнародною участю) онлайн школи бібліотечного журналіста було вирішено провести додатковий онлайн-тренінг на тему «Прямий ефір у інстаграм», спікер – провідний бібліотекар сектору інноватики та професійного розвитку відділу науково-методичної роботи Антоніна Тіщенко.

11/06/2020
Якою має бути сучасна бібліотека? круглий стіл

У Харківському прес-клубі 11 червня о 12.00 відбувся круглий стіл - «Якою має бути сучасна бібліотека?». Учасниці - представниці професійної спільноти Харківщини

Детальніше за лінком

01/06/2020
Оцінка ефективності культурного заходу онлайн-лекція

Шановні колеги!
Запрошуємо 03.06.2020 о 13.00 на онлайн-лекцію старшого викладача кафедри менеджменту соціально-культурної діяльності БДУКіМ (Белорусский государственный университет культуры и искусств • БГУКИ • БДУКМ) Дмитра Юрійовича Матуйзи на тему ''Оцінка ефективності культурного заходу''!


Дізнаємось як прорахувати ефективність і визначити результативність проведеного культурного заходу; на якому етапі починаються ці процеси, якими показниками оперувати і як прорахувати організаційну ефективність та визначити слабкі ланки у роботі команди. Чекаємо на Вас!
Лекція складатиметься з 2-х частин:
Ч.1 3 червня 2020 01:00 PM Минск
Підключитись до конференції Zoom
https://us04web.zoom.us/j/76152949972?pwd=aGRWd1ZFQ1diVENYRFcwbWdmS2pOQT09
Ідентифікатор конференції: 761 5294 9972
Пароль: 1CdiFc
Ч.2 3 червня 01:40 PM Минск
Підключитись до конференції Zoom
https://us04web.zoom.us/j/72277062606?pwd=NHZQQmVBT2ltQ0pPaEpuVStZbktEQT09
Ідентифікатор конференції: 722 7706 2606
Пароль: 4VB88n

Детальніше за лінком

Травень 2020

25/05/2020
Данські бібліотеки досвід роботи

Пропонуємо вашій увазі узагальнений матеріал щодо особливостей роботи бібліотек та біблотечної системи у Данії від провідного фахівця Української бібліотечної асоціації Оксани Бояринової

Детальніше за лінком

25/05/2020
Бібліотерапевт другий весняний номер

Колеги з Наукової бібліотеки Харківського національного медичного університету підготували весняний спеціальний студентський випуск ''Бібліотерапевт''

Детальніше за лінком

24/05/2020
Третій міжнародний ярмарок грантів у сфері культури онлайн

Національне бюро програми ЄС «Креативна Європа» та Український культурний фонд організовує свій традиційний літній захід – Третій міжнародний ярмарок грантів у сфері культури. Інформаційні партнери –– Громадський простір та Ресурсний центр ГУРТ. Цього року формат заходу адаптується під сучасні реалії та перейде в онлайн. Віртуальний ярмарок Culture:Reload –– це простір для роздумів, рефлексій та уяви.
Захід відбудеться 2 липня

Детальніше за лінком

13/05/2020
День Європи в українських бібліотеках поради від УБА

Українська бібілотечна асоціація підготувала корисні матеріали до відзначення Дня Європи

Детальніше за лінком

12/05/2020
Магістратура у ХДАК оновлені умови вступу

Згідно з Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти» (2020) СКАСОВАНО обов’язкове складання додаткових фахових вступних випробувань для вступників, які вступають на навчання для здобуття ступеня магістра на основі ступеня вищої освіти (освітньо-кваліфікаційного рівня), здобутого за іншою спеціальністю.

Також для абітурієнтів, що мають диплом спеціаліста або магістра (за іншою спеціальністю) та вступають на контрактну форму навчання дозволено при вступі в магістратуру складати іспит з іноземної мови не через зовнішнє незалежно оцінювання, а безпосередньо в закладі вищої освіти! Вартість підготовки в ХДАК магістрів на заочній формі навчання зі спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» — 8860 грн. за рік навчання, загалом за три семестри — 13280 грн.

10/05/2020
Заходи для дітей методичні матеріали

Пропонуємо методичні матеріали від фахівців ХОБД для проведення у біблітеках заходів для дітей

Детальніше за лінком

08/05/2020
Що ще почитати?

Центральна бібліотека ім.Д.І. Писарева творчозаохочує батьків та дітей до читання

Детальніше за лінком

07/05/2020
Поради від партнерів

Корпорація "Ранок" пропонує цікаве та корисне видання, що дозволить зрозуміло розповісти дітям про коронавірус

Детальніше за лінком

05/05/2020
Бібліотерапевт бюлетень №4 2020

Пропонуємо вашій увазі новенький випуск бюлетеню "Біліотерапевт" №4 2020 від колег Наукової бібліотеки Харківського національного медичного університету

Детальніше за лінком

Квітень 2020

30/04/2020
Ресурси від ІФЛА

Ресурси від ІФЛА для бібліотек у боротьбі з пандемією

Детальніше за лінком

30/04/2020
VIIІ Всеукраїнській (з міжнародною участю) онлайн школі бібліотечного журналіста

З 14 по 30 квітня 30 бібліотекарів з 14 областей України і Республіки Білорусь опановували базові навички просування бібліотеки в Instagram під час навчання у VIIІ Всеукраїнській (з міжнародною участю) онлайн школі бібліотечного журналіста

Детальніше за лінком

28/04/2020
Як бібліотеки згуртовують громаду під час карантину вебінар

Відеозапис для тих , хто не зміг долучитися до вебінару "Як бібліотеки згуртовують громаду під час карантину"

Детальніше за лінком

27/04/2020
Як працювати після закінченню карантину рекомедації

Рекомендації щодо організації роботи після скасування заборони на бібліотечну діяльність

Детальніше за лінком

25/04/2020
Музей при бібліотеці онлайн

Віртуальна екскурсія музеєм АТО «Блокпост пам'яті Харків», який створено при бібліотеці

Детальніше за лінком

21/04/2020
Про аналітичні матеріали онлайн-семінар

Для удосконалення аналітичних навичок онлайн-семінар «Як писати аналітичні матеріали»

Детальніше за лінком

15/04/2020
Майстер-клас до Великодня

Майстер-клас як робити крапанки від гуртку "Зумійко" у бібліотеці на Алчевських

Детальніше за лінком

13/04/2020
Робота з месенджерами методичні поради

Методичні поради від Регіонального тренінгового центру, що працює при ХОУНБ

Детальніше за лінком

09/04/2020
VIII Всеукраїнська школа бібліотечного журналіста

Коло учасників VIII Всеукраїнської школи бібліотечного журналіста сформовано. Невдовзі розпочнеться навчання

Детальніше за лінком

05/04/2020
Конкурси та відзнаки ВГО Українська бібліотечна асоціація у 2020 р.

Президія ВГО Українська бібліотечна асоціація оголошує старт подачі документів на участь к конкурсах та відзнаках УБА

Детальніше за лінком

01/04/2020
Віртуальні подорожі

Фахівці ХОУНБ підготували добірку віртуальних подорожей нашою Харківщиною

Детальніше за лінком

Березень 2020

29/03/2020
"Бібліотерапевт"

Пропонуємо до ознайомлення бюлетень "Бібліотерапевт" №3 від колег з Наукової бібліотеки Харківського національног медичног університету

Детальніше за лінком

29/03/2020
Бюлетень УБА

Пропонуємо до ознайомлення перший номер Бюлетеню Всекраїнської громадської організації Українська бібліотечна асоціація у 2020 році

Детальніше за лінком

21/03/2020
Бібліотеки в умовах епідемії COVID-19 звернення від ВГО Українська бібліотечна асоціація

У Зверненні ВГО Українська бібліотечна асоціація щодо COVID-19 від 17.03.2020 р. УБА закликала підтримувати користувачів та організувати дистанційне обслуговування; поширювати достовірну інформацію як запобігти розповсюдженню коронавірусу COVID-19 та підтримати один одного

Детальніше за лінком

19/03/2020
Бібліотека в цифровому середовищі. Кросплатформні сервіси та кросмедійний контент дистанційний курс

Не гай часу на карантині! Здобудь знання ти дистанційно!
Дистанційний курс
«Бібліотека в цифровому середовищі. Кросплатформні сервіси та кросмедійний контент»
(з 30 березня по 10 квітня 2020 року)
АКЦІЯ! Вартість – 250 грн (замість 400 грн).

Організатори:
• Харківське обласне відділення (філія) ВГО Українська бібліотечна асоціація
• Дистанційна Академія ВГ «Основа»
• Харківська державна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка
Партнер: Корпорація «Ранок».
Тривалість: два тижні.
Платформа: MOODLE.
Зареєструватися на курс (до 27 березня 2020 р.):
1. Заповнити заявку (обрати «Бібліотека в цифровому середовищі. Кросплатформні сервіси та кросмедійний контент») ― http://bit.ly/24UKBSU .
2. Оформити договір (куратор Дистанційної Академії ВГ «Основа» надсилає на вказану при реєстрації пошту).
3. Сплатити вартість навчання ― 250 грн до 27 березня 2020 р. (за реквізитами, що надійдуть на вказану вами при реєстрації електронну пошту).
4. Успішно закінчити курс та отримати сертифікат, подарунки від організаторів та партнерів.
Увага! Сертифікати лише електронні. Їх отримають всі учасники із зазначенням кількості зароблених балів з максимально можливих.
Тематичний план:
1. Бібліотека в цифровому середовищі. Персоналізація обслуговування користувачів: інструменти і технології.
2. Кросплатформні сервіси: можливості для бібліотек. Опановуємо сервіс Canva.
3. Мобільні технології: як апгрейдити бібліотечний сервіс. Опановуємо сервіс Kahoot.
4. Інформаційна соціалізація, інформаційне самообслуговування.
5 Віртуальна виставка? Теорія, практичні рекомендації, робота над помилками. Вивчаємо сервіс Genial.ly.
7. Лонгрід: можливості для бібліотек. Нотатка у Фейсбуці.
8. Бібліотечна інфографіка: навіщо і як робити. Візуалізуємо бібліотечну діяльність у сервісі Piktochart.
9. Нові формати книг. Рекомендаційні продукти та сервіси.
10. Проєкт QR-books Корпорації «Ранок».
11. Сучасний стан та майбутнє бібліотек.
Кількість годин – 88.
Куратори та спікери курсу:
• Глазунова Людмила Володимирівна ― заступниця директорки з наукової роботи Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка, канд. наук із соціальних комунікацій, голова Президії Харківського обласного відділення ВГО Українська бібліотечна асоціація;
• Вірютіна Катерина Миколаївна — завідувачка сектору інновацій та професійного розвитку відділу науково-методичної роботи Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка.
Дистанційний курс – це:
• доступ до записів вебінарів – можливість у зручний час слухати та переглядати;
• можливість завантажувати презентації та додаткові матеріали;
• закріплення знань на практиці (виконання «домашніх» завдань);
• можливість спілкуватись та обмінюватись думками з колегами на платформі навчання.
Найкращі слухачі за результатами навчання отримують призи від Корпорації «Ранок».
Контактні особи:
Ткаченко Світлана (оплата курсу та документи)
Telegram: @dist_academy
Phone: (057) 73-19-634
+38(068) 37-54-634
+38(066) 82-04-065
Email: tutor.d.academy@gmail.com
Глазунова Людмила (зміст курсу)
milaglazunova@gmail.com,
+38-097-703-17-10.
Колеги, чекаємо на зустріч!

16/03/2020
Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуг міжнародний проект

ВГО Українська бібліотечна асоціація розпочинає реалізацію нового міжнародного проекту під назвою «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги» за підтримки програми House of Europe, що фінансується Європейським Союзом.
Основна мета проєкту, який триватиме з березня по грудень 2020 р., - навчити бібліотекарів з України та Білорусі створювати інноваційні бібліотечні послуги, які розвиватимуть культурні та творчі індустрії цих країн, з використанням спеціальної методології «Дизайн-мислення для бібліотек»

Детальніше за лінком

01/03/2020
Гамлет в бібліотеці

Відомий харківський художник, стріт-артер у бібліотеці розмовлятиме про літературу, книжки, бібліотеки.
Заід відбудеться 7 березня у бібліотеці-філії №11 імені Льва Толстого

Детальніше за лінком

Лютий 2020

27/02/2020
Створюємо актуальний контент: практичні поради для бібліотек! вебінар

Запрошуємо до професійного зростання у форматі живого спілкування на вебінарі «Створюємо актуальний контент: практичні поради для бібліотек!» Спікерка – Марія Сергіївна Медведська, заступниця директорки з менеджменту та проблемно-аналітичних питань ОКЗ «Харківська обласна бібліотека для юнацтва».
Учасників вебінару чекає конкурс з призами від корпорації «Ранок»

Участь у вебінарі: для учасників курсу «Бібліотека в цифровому середовищі. Кросплатформні сервіси та кросмедійний контент» – безоплатно, для всіх бажаючих – з видачею окремих сертифікатів – вартість 69 грн, для членів УБА та філій – 59 грн.
Реєстрація триває 26 лютого за посиланням: http://bit.ly/24UKBSU.
Організатори: Харківське обласне відділення (філія) ВГО Українська бібліотечна асоціація; Дистанційна Академія ВГ «Основа»; Харківська державна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка. Партнер: Корпорація «Ранок».
Контактні особи: Ткаченко Світлана (оплата курсу та документи)
Telegram: @dist_academy
Phone: (057) 73-19-634
+38(068) 37-54-634
+38(066) 82-04-065
Email: tutor.d.academy@gmail.com
Глазунова Людмила (зміст курсу)
milaglazunova@gmail.com,
+38-097-703-17-10.
Чекаємо на зустріч!

Детальніше за лінком

27/02/2020
SMM Storytelling вебінар

Ви чули про сторітелінг та хотіли би самі навчитися писати власні історії? Готові випробувати силу історій в соціальних мережах?

Ви знайдете поради та відповіді на свої запитання на вебінарі «SMM Storytelling» від засновниці Школи практичної журналістики та Kharkov Storytelling Club, експертки у сфері комунікацій (політичний PR) Ірини Лянної.
Ви дізнаєтеся:
- як сторітелінг отримав славу найбільш успішного інструменту маркетингу;
-чому його популярність стрімко зростає;
-як основний алгоритм сторітелінга - ''Шлях героя'' можна використовувати для просування в соціальних мережах;
-напишите власну історію та отримаєте зворотній зв'язок від спікера.
Отже, якщо ви готові розібратися, що таке сторітелінг?
Реєструйтеся до 4 березня за посиланням http://bit.ly/24UKBSU
Участь у вебінарі: для учасників курсу «Бібліотека в цифровому середовищі. Кросплатформні сервіси та кросмедійний контент» – безоплатно, для всіх бажаючих – з видачею окремих сертифікатів – вартість 69 грн, для членів УБА та філій – 59 грн. Слухачі дистанційного курсу отримають окремі сертифікати безоплатно.
Зареєструватись на дистанційний курс – http://bit.ly/24UKBSU.
Контактні особи:
Ткаченко Світлана (оплата курсу та документи)
Telegram: @dist_academy
Phone: (057) 73-19-634
+38(068) 37-54-634
+38(066) 82-04-065
Email: tutor.d.academy@gmail.com
Глазунова Людмила (зміст курсу)
milaglazunova@gmail.com,
+38-097-703-17-10.
Чекаємо на зустріч!

Детальніше за лінком

27/02/2020
Засідання секції науково-методичної та науково-дослідної роботи ХОВ УБА

27 лютого відбулось засідання секції науково-методичної та науково-дослідної роботи Харківського обласного відділення (філії) ВГО Українська бібліотечна асоціація (ХОВ УБА), створеної у 1997 р. при Харківському бібліотечному товаристві (з 2011 р. працює при ХОВ УБА). Учасники засідання, працівники бібліотек – головних методичних центрів Харкова (15 фахівців) обговорили підсумки методичної роботи у 2019 році та завдання 2020 року, стан реалізації корпративних проєктів, ініційованих ХДНБ ім. В.Г. Короленка тощо.

Головкиня секції, завідувачка відділу науково-методичної роботи (НМР) ХДНБ ім. В. Г. Короленка О. П. Куніч доповіла про основні наукові та методичні заходи, організовані короленківцями під егідою ХОВ УБА: VII Всеукраїнську школу бібліотечного журналіста (відбулася у квітні за участю фахівців Донецької, Дніпропетровської, Миколаївської Сумської, Харківської, Херсонської, Черкаської, Чернігівської областей); Дистанційні курси «Бібліотека в цифровому середовищі. Кросплат-форменні сервіси та кросмедійний контент», ХХІІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Короленківські читання 2019». Відзначено звітно-виборну конференцію ХОВ УБА, яка обрала новий склад президії на чолі із заступником директора з наукової роботи, канд. наук із соц. комунікацій Л. В. Глазуновою. До складу президії увійшли керівники найбільших бібліотек Хркова, а також члени секції, голова методичного об’єднання бібліотекарів шкіл-інтернатів обласного підпорядкування Н. Л. Бєлих та провідний бібліотекар НМР А. А. Тіщенко. Доповідачку доповнила завідувачка сектору інноватики та професійного розвитку НМР К. М. Вірютіна та А. А. Тіщенко, яка на власному досвіді висвітлила можливості та переваги членства у ХОВ УБА.
Завідувачка відділу Фундаментальної бібліотеки Харківського національного аграрного університету ім. В. В Докучаєва О. В. Склярова висвітлила основні результати роботи головного методичного центру сільськогосподарських бібліотек області, плідну співпрацю у проведенні науково-методичних заходів з Науковою бібліотекою Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка та іншими бібліотеками. Заступник голови секції, завідувачка науково-методичного відділу Центральної наукової бібліотеки Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Н. І. Лазаренко доповіла про головні напрямки діяльності методичного об’єднання ЗВО, заходи, присвячені 215 річчю університету, конкурс «Бібліотекар року» та його переможців. Досвідом методичної діяльності у 2019 році поділилися також методист обласного навчально-методичного центру підвищення кваліфікації працівників культурно-освітніх закладів О. В. Олейник; провідний методист Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки В. С. Завгородня, яка доповідала про роботу клубу директорів Харківської області, молодіжного форуму, фото-флешмобу, зупинилась на нюансах методичної роботи зі звітною документацією, онлайн сервісами; голова методичного об’єднання бібліотек ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації О. Л. Фоменко та голова об’єднання бібліотекарів шкіл-інтернатів обласного підпорядкування Н. Л. Бєлих, завідувачка методико – інноваційним відділом Харківської центральної міської бібліотеки М. В. Юдіна.
Обговорено стан реалізації проєкту «Бібліотечна енциклопедія Харківщини». З цього приводу О. П. Куніч зауважила, що у 2019 році корпоративний ресурс поповнено 15-ма новими енциклопедичними статями, здебільшого про видатних осіб, бібліотекарів, представників громадськості, які зробили вагомий внесок у формування і розвиток бібліотечної справи на Харківщині (розділ «Персоналії»): Белен де Баллю Якова Яковича, філолога, професора Харківського університету та Петербурзького педагогічного інституту, першого бібліотекаря бібліотеки Харківського університету у 1805–1811 рр. (нині ХНУ ім. В. Н. Каразіна); директорів ХДНБ м. В.Г. Короленка Семененко Ніну Хомівну та Незнамову Лілію Павлівну; українських бібліографів, співробітників Центральної наукової бібліотеки ХНУ ім. В. Н. Каразіна та ХДНБ імені В. Г. Короленка Наделя Хацкеля Соломоновича, Беркович Есфір Семенівну, Ставинську Рахіль Абрамівну та інших.
Обговорено та затверджено «Зведений план науково-методичної та науково-дослідної роботи бібліотек – головних методичних центрів Харкова на 2020 рік». Завідувачка Кабінету бібліотекознавства імені Л. Б. Хавкіної Н. І. Капустіна ознайомила присутніх з проведенням заходів, присвячених 150-річчю від дня народження Л. Б. Хавкіної в межах міжнародного проєкту «Бібліотекознавець Л. Б. Хавкіна поза часом і кордоном», висловила вдячність колегам за активну участь у круглому столі «Харківська бібліотечна науково-освітня школа: зв'язок та спадкоємність поколінь», приуроченому 90-річчю Харківської державної академії культури, поділилась довідом проведення днів дослідника з історії ХДНБ ім. В.Г. Короленка, запросила до співпраці.
Учасники засідання ознайомилися з виставкою «Видавничий контент бібліотек Харкова», на якій експонувалися видання харківських бібліотек, опубліковані у 2019 р.

17/02/2020
Казки баби Гавришихи творча зустріч з дніпровським письменником Олегом Гаврішем

Запрошуємо на творчу зустріч з дніпровським письменником Олегом Гаврішем. Зустріч відбудеться 21 лютого 2020 року о 16.30 у Харківській обласній бібліотеці для юнацтва.
Під час заходу буде презентовано збірку автентичних українських оповідань у жанрі фентезі «Казки баби Гавришихи». Книгу було надруковано лише півроку тому, але вона вже стала бестселером на Львівському книжковому форумі 2019 року, увійшла до переліку «Найкращі нові книги» та посіла перше місце у шорт-листі літератури для дітей Всеукраїнського рейтингу «Книжка року». 2020 року за мотивами «Казок баби Гавришихи» розпочнуться зйомки вітчизняного серіалу.
Запрошуємо стати гостями заходу, який відбудеться за адресою: м. Харків, пр. Ювілейний 49/8.

Детальніше за лінком

14/02/2020
Видавництво ''Крокус'' у Центральній бібліотеці імені І.С. Тургенєва розмови з дітьми

Про дитячих письменників, про сумне й веселе у їхніх книжках розмовляли представники видавництво ''Крокус'' з дітлахами у Центральна бібліотека ім.Тургенєва

Детальніше за лінком

14/02/2020
День закоханих

Заходи у бібліотеках Харківської області до Дня закоханих

Детальніше за лінком

08/02/2020
Open Grants School у Харківському національному університеті ім. В. Н. Каразіна презентація проекту

Для активних харків’ян відбулася презентація єдиної в Україні муніципальної школи соціального проєктування та грантрайтингу Open Grants School. Четвертий рік поспіль Управління інноваційного розвитку та іміджевих проєктів Харківської міської ради оголошує конкурсний відбір до інноваційного навчального проєкту. На зустрічі випускники минулих років розповіли власні історії успіху «з грошами і без». Цікавим досвідом синергії молодіжних організацій з бібліотеками поділився член правління Асоціації молодіжних центрів України, голова Мережі молодіжних хабів Харківщини Олексій Шаповалов. У неформальному спілкуванні головний бібліотекар відділу науково-методичної роботи Ірина Карнаух розповіла про результати проєкту «Бібліотека об’єднує нації та культури», реалізованого ініціативною групою бібліотекарів Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка «Майстерня ідей». Літературний івент за участі поетів, громадських діячів, журналістів, читачів бібліотек з різних країн відбувався у серпні — вересні 2019 року під егідою ХОВ УБА.

Навчання у Школі соціального проєктування та грантрайтингу безкоштовне, проходить по вихідним дням.
Заявки на навчання приймаються онлайн за посиланням: https://is.gd/Tedjgt
Детальніше про Школу 2020 року http://invest.kh.ua/ru/news/2175-v-kharkove-otkryvaetsya-chetvertyj-nabor-v-besplatnuyu-shkolu-grantrajtinga

Детальніше за лінком

07/02/2020
Співпраця на регіональному рівні семінар – практикум

Голова відділення Людмила Глазунова у співпраці з фахівцями з ХОБЮ та корпорації «Ранок» провели семінар – практикум «Бібліотека: ідеї, майстерність, досвід» для бібліотекарів Чугуївської централізованої бібліотечної системи

Детальніше за лінком

Січень 2020

30/01/2020
Центральна наукова бібліотека Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна вітаємо з ювілеєм

Вітаємо з 215-ю річницею від дня заснування Центральну наукову бібліотеку Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.
Бажаємо щоб кожен користувач вашої бібілотеки зміг знайти завжди підказку, проникнути в таємницю історії або в казкове пригода, підвищити рівень інтелекту або просто дізнатися щось нове. Нехай книга завжди залишається вірним другом, а бібліотека - надійним сховищем цих друзів.

15/01/2020
Зимові свята у бібліотеках Харківщини

Бібліотеки Харківщини активно відзначають новорічні свята разом зі своїми читачами

Детальніше за лінком

11/01/2020
Всесвіт Гаррі Поттера костюмований квест

У Харківській обласній бібліотеці для юнацтва відбувся костюмований квест ''Всесвіт Гаррі Поттера''

Детальніше за лінком

09/01/2020
Бібліотерапевт бюлетень від колег з Наукової бібліотеки Харківського національного медичного університету

Новорічний випуск «Бібліотерапевт» № 12 за 2019 рік: цікаве та пізнавальне, для задоволення і користі

Детальніше за лінком

09/01/2020
Будь на часі! кампанія з цифрової грамотності

Національна кампанія з цифрової грамотності «Будь на часі!» невдовзі стартуватиме

Детальніше за лінком

06/01/2020
Зимові бібліотечні канікули

Діти у бібліотеці створювали зимовий настрій

Детальніше за лінком