Харківське обласне відділення (філія) ВГО ''Українська бібліотечна асоціація''
Конференції

Запрошуємо долучитися до Міжнародного симпозіуму «Історії інформаційного спротиву: українські бібліотеки на лінії фронту», 15 квітня, Школа інформації Державного університету Сан-Хосе (США)

 

Шановні колеги!
Запрошуємо 15 квітня, з 20.00-22.00 приєднатися до роботи міжнародного симпозіуму, який організовує наш партнер - Школа інформації Державного університету Сан-Хосе (США).
В програмі:
Бібліотека в прифронтовому регіоні: історії інформаційного спротиву / Наталя Петренко, директорка Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка ; Ірина Карнаух, головна бібліотекарка Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка.
Участь безкоштовна, реєстрація:
https://sjsu.zoom.us/webinar/register/WN_BaflYh_CSQSaSK38uu2m9g#/registration

Детальніше за лінком

Запрошуємо на Сьомі бібліографічні студії «Фахова діяльність та наукові дослідження в умовах російської військової агресії»

 

23 травня 2024 року у ХДНБ ім. В. Г. Короленка, в онлайн-режимі проходитимуть Сьомі бібліографічні студії «Фахова діяльність та наукові дослідження в умовах російської військової агресії».

Детальніше за лінком

Час на зустріч бібліотечної молоді

 

Молодіжна секція Української бібліотечної асоціації запрошує взяти участь у VІI Міжнародному форумі молодих бібліотекарів УБА, що відбудеться 25-26 квітня 2024 року у м. Києві у змішаному форматі.

Детальніше за лінком

VІI Міжнародний форум молодих бібліотекарів УБА

 

Молодіжна секція Української бібліотечної асоціації шукає спікерів для VІI Міжнародного форуму молодих бібліотекарів УБА, який відбудеться 25-26 квітня 2024 року в межах фестивалю Книжкова країна у Києві.

Детальніше за лінком

ХХVІ Всеукраїнська онлайнова науково-практична конференція «Короленківські читання 2023» за темою «Бібліотеки, архіви, музеї в умовах війни»

 

Харківська державна наукова бібліотека ім. В.Г. Короленка запрошує взяти участь у ХХVІ Всеукраїнській онлайновій науково-практичній конференції «Короленківські читання 2023» за темою «Бібліотеки, архіви, музеї в умовах війни», що відбудеться 25–26 жовтня 2023 року.
25 жовтня, 10.00–16.00 (київський час)
Тематична сесія 1: «Бібліотеки, архіви, музеї: консолідація заради перемоги та повоєнної відбудови».
Тематична сесія 2: «Проблеми збереження та охорони культурних пам’яток із фондів бібліотек, архівів та музеїв у кризові часи: взаємодія, співпраця, підтримка, досвід».
26 жовтня, 10.00–16.00 (київський час)
Навчально-інноваційний проєкт «Школа бібліотечного журналіста» ХДНБ ім. В. Г. Короленка. 10 років: підсумки та перспективи.
Термін подання заявок на участь у конференції (у т. ч. без доповіді, для отримання сертифіката), тез доповідей – до 26 вересня 2023 р.
Передбачається публікація електронного збірника матеріалів конференції.

Детальніше за лінком

V НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «БІБЛІОТЕКИ І СУСПІЛЬСТВО: РУХ У ЧАСІ ТА ПРОСТОРІ»

 

Наукова бібліотека Харківського національного медичного університету запрошує взяти участь у V науково-практичній конференції «БІБЛІОТЕКИ І СУСПІЛЬСТВО: РУХ У ЧАСІ ТА ПРОСТОРІ», яка відбудеться 24-25 жовтня 2023 року дистанційно.

На конференції передбачається обговорення питань за такими напрямами: бібліотеки у невизначених реаліях (техногенні катастрофи, пандемії, воєнний час тощо); традиції та інновації в діяльності бібліотек, їх розвиток та взаємовплив; бібліотека у сприянні академічній доброчесності; інформаційно-аналітична підтримка науки і освіти в університеті; вебліографія: практичний та теоретичний аспекти; бібліотечні кадри: освіта та підвищення професійних компетентностей.
Планується видання електронної збірки матеріалів та розміщення в Репозитарії ХНМУ (http://repo.knmu.edu.ua/). Публікація матеріалів безкоштовна.
Матеріали, оформлені відповідно до наведених вимог, просимо надсилати до оргкомітету на адресу library@knmu.edu.ua до 01 жовтня 2023 року з позначкою «Конференція».Детальніше за лінком

Міжнародна науково-практична конференція-марафон «Культурна дипломатія бібліотеки»

 

Центральна наукова бібліотека Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Одеська національна наукова бібліотека, Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського, Академічна бібліотека Латвійського університету запрошують взяти участь у Міжнародній науково-практичній конференції-марафоні
«Культурна дипломатія бібліотеки». Захід відбудеться в дистанційному форматі 18-19 жовтня 2023 р.
Питання до розгляду:
Місце і роль бібліотек у реалізації державної політики у сфері культури;
Презентація міжнародної діяльності бібліотек під час війни;
Форми і методи культурної дипломатії бібліотек;
Сприяння бібліотек у промоції українських культурних цінностей у світі;
Міжнародні проєкти, спрямовані на підтримку та збереження української культурної спадщини;
Роль бібліотек у збереженні культурного різноманіття у глобалізованому світі;
Бібліотека як місце діалогу культур;
Розробка і реалізація спільних культурних програм у бібліотеках;
Успішні практики бібліотек на підтримку культурної дипломатії.
Реєстрація триває до 1 жовтня.

Детальніше за лінком

ХІІ Міжнародна науково-практична конференція «Сучасна бібліотечно-інформаційна безперервна освіта: що, як, для кого?»

 

Запрошуємо взяти участь у ХІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасна бібліотечно-інформаційна безперервна освіта: що, як, для кого?», що відбудеться 1 – 4 березня 2022 р. у форматі онлайн

Плануємо обговорити нагальні питання бібліотечної освіти та причини й можливі наслідки розмивання традиційного фаху, а також вимоги практики до рівня і змісту компетентностей майбутніх бібліотекарів. Окрему увагу приділимо адвокації бібліотечної професії, підвищенню кваліфікації та плануванню майданчиків у професійному середовищі для неформальної освіти

Детальніше за лінком

«Короленківські читання 2021» за темою «Бібліотеки, архіви, музеї у структурі сучасного соціуму: стратегії цифрової модернізації»

 

Удруге в онлайн-режимі проводилася ХХІV Всеукраїнська дистанційна науково-практична конференція «Короленківські читання 2021» за темою «Бібліотеки, архіви, музеї у структурі сучасного соціуму: стратегії цифрової модернізації»

У роботі заходу взяли участь 140 працівників культури, освіти, архівних установ, громадських організацій з Батурина, Дніпра, Запоріжжя, Львова, Києва, Миколаєва, Ніжина, Одеси, Полтави, Рівного, Сум, Харкова. Відбулися пленарне, два секційних засідання: «Бібліотеки, архіви, музеї: цифровізація комунікативного та культурно-освітнього простору», «Цифрова трансформація охорони культурної спадщини: плани та реалізація» (наживо на платформі «Zoom»; постерні сесії на платформі «Padlet»); печа-куча «Бібліотека: pro et contra»

ХОВ УБА цього разу виступили не тільки партнером заходу, але й надали суттєву технічну допомогу - було оплачено професійну версію онлайн-платформи Zoom. Завдяки цьому конференція пройшла зручніше та насиченіше

Детальніше за лінком