Сорока Наталія Михайлівна

Шлунково-кишкові стронгілятози великої рогатої худоби

2017

Сорока Н. М. Шлунково-кишкові стронгілятози великої рогатої худоби [Текст]: монографія / Сорока Н. М., Овчарук Н. П., Пашкевич І. Ю. - Київ: Компринт, 2017. - 133 с.: іл.

К2-193458

У монографії описано нові дані щодо поширення шлунково-кишкових стронгілятозів великої рогатої худоби в умовах господарств зони Полісся України. З'ясовано, що у великої рогатої худоби паразитують збудники з родів Oesophagostomum, Bunostomum, Nematodirns, Trichostrongylus, Haemonchus, Ostertagia, Cooperia з переважанням певного виду в кожному окремому господарстві. Встановлено, що за спонтанного зараження великої рогатої худоби збудниками шлунково-кишкових стронгілятозів спостерігаються зміни клінічних, а також морфологічних, біохімічних і імунологічних показників крові. Виявлено патоморфологічні зміни в травному каналі за шлунково-кишкових стронгілятозів великої рогатої худоби. Вперше розроблено та запропоновано для діагностики «Спосіб культивування личинок стронгілят шлунково-кишкових стронгілятозів великої рогатої худоби».

Вперше проведено порівняльну оцінку ефективності антигельмінтиків НВФ «Бровафарма» - бронтелу 10 %, бровалевомізолу 8 %, бровермектину для ін'єкцій та визначено їх вплив на організм тварин за шлунково-кишкових стронгілятозів. Встановлено високу лікувальну ефективність бровермектину для ін'єкцій у поєднанні з настоєм трави деревію звичайного.

Фонд основного книгосховища
Надійшло у грудні 2017

 

Останні надходження

Шуляк Світлана Андріївна
Іщейкін Костянтин Євгенович
Діордіца Ігор Володимирович
Сиделковский Алексей Леонович
Говорущенко Тетяна Олександрівна
 

Пошук

Пошук за назвою, автором або роком видання