Сорока Наталія Михайлівна

Шлунково-кишкові стронгілятози великої рогатої худоби

2017

Сорока Н. М. Шлунково-кишкові стронгілятози великої рогатої худоби [Текст]: монографія / Сорока Н. М., Овчарук Н. П., Пашкевич І. Ю. - Київ: Компринт, 2017. - 133 с.: іл.

К2-193458

У монографії описано нові дані щодо поширення шлунково-кишкових стронгілятозів великої рогатої худоби в умовах господарств зони Полісся України. З'ясовано, що у великої рогатої худоби паразитують збудники з родів Oesophagostomum, Bunostomum, Nematodirns, Trichostrongylus, Haemonchus, Ostertagia, Cooperia з переважанням певного виду в кожному окремому господарстві. Встановлено, що за спонтанного зараження великої рогатої худоби збудниками шлунково-кишкових стронгілятозів спостерігаються зміни клінічних, а також морфологічних, біохімічних і імунологічних показників крові. Виявлено патоморфологічні зміни в травному каналі за шлунково-кишкових стронгілятозів великої рогатої худоби. Вперше розроблено та запропоновано для діагностики «Спосіб культивування личинок стронгілят шлунково-кишкових стронгілятозів великої рогатої худоби».

Вперше проведено порівняльну оцінку ефективності антигельмінтиків НВФ «Бровафарма» - бронтелу 10 %, бровалевомізолу 8 %, бровермектину для ін'єкцій та визначено їх вплив на організм тварин за шлунково-кишкових стронгілятозів. Встановлено високу лікувальну ефективність бровермектину для ін'єкцій у поєднанні з настоєм трави деревію звичайного.

Фонд основного книгосховища
Надійшло у грудні 2017

 

Останні надходження

Макстон, Ґрем
Семихат, Віктор Дмитрович
Волошин, Любов Василівна
Шактер, Рафаель
Почепцов, Георгий Георгиевич
Занусси, Кшиштоф
Смирнов, Вадим Николаевич
Ренчка, Інна Євгеніївна
Зиков, Ігор Семенович
 

Пошук

Пошук за назвою, автором або роком видання