Дисиденти. Антологія текстів

2018

Дисиденти. Антологія текстів [Текст] / [за ред. Олексія Сінченка; упоряд.: Олексій Сінченко, Дмитро Стус, Леонід Фінберг]. - Київ: Дух і літера, 2018. - 649, [6] с. - (Бібліотека спротиву, бібліотека надії).

Б2-41277

B антології вперше здійснено спробу представити дисидентський рух 1960-80-х років y всій його поліфонії, не так на рівні суспільно-політичної проблематики, як на рівні конкретних доль. Перед читачем розгортаються історії ідей і людських вчинків, у живому пульсуванні текстів, які самі про себе свідчать. Поліжанрова структура антології: від поезії, публічних і самвидавних виступів - до судових промов, відтак до текстів про перебування в тюрмах, спецпсихлікарнях і таборах, а насамкінець - до переосмислення власного досвіду протистояння тоталітарній системі, - витворює багатоплановуі змістовну картину українського руху опору. Ці тексти, народжувались в ситуації, де свобода асоціювалася з таборами, а не з життям на волі.

Книгу випущено в рамках проекту «Антологія дисидентських текстів», здійсненого Інститутом релігії та суспільства Українського католицького університету та Центром юдаїки Національного університету «Києва-Могилянська академія» за підтримки фонду National Endowment for Democracy (США), якому виконавці проекту висловлюють велику подяку.

Фонд основного книгосховища
Надійшло у вересні 2018

 

Останні надходження

Вортман, Дмитро
Сластіон, Опанас Георгійович
Гутник, Людмила Миколаївна
Попович, Мирослав Володимирович
Литвиненко, Таміла Анатоліївна
Марценюк, Тамара Олегівна
Миславський, Володимир Наумович
Яневский, Даниил Борисович
 

Пошук

Пошук за назвою, автором або роком видання