Дисиденти. Антологія текстів

Дисиденти. Антологія текстів

2018

Дисиденти. Антологія текстів [Текст] / [за ред. Олексія Сінченка; упоряд.: Олексій Сінченко, Дмитро Стус, Леонід Фінберг]. - Київ: Дух і літера, 2018. - 649, [6] с. - (Бібліотека спротиву, бібліотека надії).

Б2-41277

B антології вперше здійснено спробу представити дисидентський рух 1960-80-х років y всій його поліфонії, не так на рівні суспільно-політичної проблематики, як на рівні конкретних доль. Перед читачем розгортаються історії ідей і людських вчинків, у живому пульсуванні текстів, які самі про себе свідчать. Поліжанрова структура антології: від поезії, публічних і самвидавних виступів - до судових промов, відтак до текстів про перебування в тюрмах, спецпсихлікарнях і таборах, а насамкінець - до переосмислення власного досвіду протистояння тоталітарній системі, - витворює багатоплановуі змістовну картину українського руху опору. Ці тексти, народжувались в ситуації, де свобода асоціювалася з таборами, а не з життям на волі.

Книгу випущено в рамках проекту «Антологія дисидентських текстів», здійсненого Інститутом релігії та суспільства Українського католицького університету та Центром юдаїки Національного університету «Києва-Могилянська академія» за підтримки фонду National Endowment for Democracy (США), якому виконавці проекту висловлюють велику подяку.

Фонд основного книгосховища
Надійшло у вересні 2018

 

Останні надходження

Шюц Альфред
Курилов Станислав Васильевич
Сорока Юрій Володимирович
Вітмор Джон
Тичина Андрій Геннадійович
Ґеральнік Пітер
Маслійчук Володимир Леонтійович
 

Пошук

Пошук за назвою, автором або роком видання