Іван Мазепа. Прижиттєві зображення гетьмана та його наближених

Павленко Сергій

Іван Мазепа. Прижиттєві зображення гетьмана та його наближених

2018

Павленко С. Іван Мазепа. Прижиттєві зображення гетьмана та його наближених [Текст] / Сергій Павленко. - К.: Мистецтво, 2018. - 208 с.: іл. - Бібліогр.: с. 170-197. - Геогр. покажч.: с. 198-199. - Імен. покажч.: с. 200-207.

К5-28182

Сенсаційні відкриття автора Сергія Павленка нових прижиттєвих зображень гетьмана України Івана Мазепи (1639-1709) та його наближених, безумовно, є непересічною сторінкою в історії країни та цілого світу. Іконографія портретів володаря булави, який був героєм багатьох літературних і художніх творів європейських авторів свого часу, багатомовна, але не досить достовірна через упередженість як до самого гетьмана, так і до його образу.

У книзі автор розповідає про атрибуцію в основному зображень Троїцької надбрамної церкви Києво-Печерської лаври. Заданими фахівця, відшукати портрети саме Івана Мазепи серед тисячі інших зображень було непросто, але свої можливі знахідки він порівнював з уже відомими портретами та гравюрами гетьмана як в українському, так і в європейському мистецтві й літературі.

Фонд основного книгосховища
Надійшло у лютому 2019

 

Останні надходження

Райх Девід
Забужко Оксана Стефанівна
Мартін Джордж
Рідлі Метт
Несбьо Ю
Чосер Джеффрі
Еріксен Томас Гілланд
Парахонський Борис Олександрович
 

Пошук

Пошук за назвою, автором або роком видання