Іван Мазепа. Прижиттєві зображення гетьмана та його наближених

Павленко Сергій

Іван Мазепа. Прижиттєві зображення гетьмана та його наближених

2018

Павленко С. Іван Мазепа. Прижиттєві зображення гетьмана та його наближених [Текст] / Сергій Павленко. - К.: Мистецтво, 2018. - 208 с.: іл. - Бібліогр.: с. 170-197. - Геогр. покажч.: с. 198-199. - Імен. покажч.: с. 200-207.

К5-28182

Сенсаційні відкриття автора Сергія Павленка нових прижиттєвих зображень гетьмана України Івана Мазепи (1639-1709) та його наближених, безумовно, є непересічною сторінкою в історії країни та цілого світу. Іконографія портретів володаря булави, який був героєм багатьох літературних і художніх творів європейських авторів свого часу, багатомовна, але не досить достовірна через упередженість як до самого гетьмана, так і до його образу.

У книзі автор розповідає про атрибуцію в основному зображень Троїцької надбрамної церкви Києво-Печерської лаври. Заданими фахівця, відшукати портрети саме Івана Мазепи серед тисячі інших зображень було непросто, але свої можливі знахідки він порівнював з уже відомими портретами та гравюрами гетьмана як в українському, так і в європейському мистецтві й літературі.

Фонд основного книгосховища
Надійшло у лютому 2019

 

Останні надходження

Mykhaylenko, Valery V.
Єсаулов, Сергій Михайлович
Потанина, Ирина Сергеевна
Іздрик, Юрій Романович
Литвинов, Анатолій Леонідович
Олланд, Франсуа
Mykhaylenko, Valery V.
 

Пошук

Пошук за назвою, автором або роком видання