Бартоліні Марія Ґрація

Пізнай самого себе. Неоплатонічні джерела в творчості Г. С. Сковороди

2017

Бартоліні М. Ґ. Пізнай самого себе. Неоплатонічні джерела в творчості Г. С. Сковороди [Текст]: [пер. з англ.] / Марія Ґрація Бартоліні; Нац. акад. наук України, Ін-т філософії ім. Г. С. Сковороди, Ін-т літ. ім. Т. Г. Шевченка. - Київ: Академперіодика, 2017. - 157 с. - (Проект ''Наукові переклади '') (Світові сковородинські студії). - Бібліогр.: с. 141-155 та в підрядк. прим.

К4-25889

Марія Грація Бартоліні, д-р філол. Міланського ун-ту спростовує стереотипи, насамперед про народний, несистематичний характер рефлексії Г. С. Сковороди, що продовжують оточувати постать українського мислителя та його доробок. Виявлено відповідності та текстуальні аналогії з творами патристичних авторів, що дає змогу розглядати ідеї Сковороди у чітких інтерпретаційних рамках: поділ, типовий для східної Церкви, духовного шляху християнина на praxisи (боротьба вірянина з підступами демонів), gnosis (пізнання «я» та зовнішнього світу) та theoria, або споглядання Бога.

Для дослідників історії філософії та студентів гуманітарних факультетів і всіх, хто цікавиться українською культурою ранньомодерного часу.

Фонд відділу «Україніка» ім. Т.Г.Шевченка
Надійшло у вересні 2017

 

Останні надходження

Потанина Ирина Сергеевна
Коваленко Артем Володимирович
Онищук Н. В.
Далай Лама XIV (1935- )
Сокуренко Валерій Васильович
Кравчук Ігор Святославович
Вілан Чарльз
Ткачук Ганна Юріївна
Ісмайлов Карен Юрійович
 

Пошук

Пошук за назвою, автором або роком видання