Загублені у часі. Нариси з історії катеринославського дворянства

Заруба Віктор Миколайович

Загублені у часі. Нариси з історії катеринославського дворянства

2020

Заруба В. М. Загублені у часі. Нариси з історії катеринославського дворянства [Текст] / Віктор Заруба. – Дніпро : Ліра, 2020. – 215 с.: іл.

К3-65652

Збірник нарисів та есеїв з історії, генеалогії та побуту катеринославських дворян від останньої чверті XVIII до перших десятиліть XX століття. У монографії досліджено важливі історіографічні проблеми нашої минувшини; військово-політичні події, формування і розвиток адміністративно-територіального устрою Полудневої України, стратифікацію місцевих соціальних еліт, мікроісторію окремих родин, персоналій та дворянських садиб. Окрім значного комплексу архівних джерел, автор використав спомини Д. Ґнєдіна, нотатки О. Афанасьєва-Чужбинського, а також уривки із мемуарів О. Смирнової-Россет, М. Загряжського, О. Пишчевича, О. Гангеблова, С. Скалон, В. Круп'янського, С. Андрієнського, І. Глухова, В. Ярославського та ін. Зміст книжки зацікавить істориків, краєзнавців, працівників архівних установ, бібліотек і музеїв.

Для ілюстрування обкладинки використано репродукцію картини російського художника Василія Максимова (1844—1911) «Все в прошлом!» (1889 р.). Світлини до тексту взяті з колекції Дніпропетровського національного історичного музею, інтернет-ресурсів та з архіву автора.

Фонд основного книгосховища
Надійшло у серпні 2020

 

Останні надходження

Белова Светлана Леонидовна
Сорока Юрій Володимирович
Зонненбург Джастін
Marinista Марина
Marinista Марина
Вербер Бернар
Yaremko, Irina I.
Пересьолкова Яна
Волох Анатолій Михайлович
 

Пошук

Пошук за назвою, автором або роком видання