Загублені у часі. Нариси з історії катеринославського дворянства

Заруба Віктор Миколайович

Загублені у часі. Нариси з історії катеринославського дворянства

2020

Заруба В. М. Загублені у часі. Нариси з історії катеринославського дворянства [Текст] / Віктор Заруба. - Дніпро: Ліра, 2020. - 215 с.: іл.

К3-65652

Збірник нарисів та есеїв з історії, генеалогії та побуту катеринославських дворян від останньої чверті XVIII до перших десятиліть XX століття. У монографії досліджено важливі історіографічні проблеми нашої минувшини; військово-політичні події, формування і розвиток адміністративно-територіального устрою Полудневої України, стратифікацію місцевих соціальних еліт, мікроісторію окремих родин, персоналій та дворянських садиб. Окрім значного комплексу архівних джерел, автор використав спомини Д. Ґнєдіна, нотатки О, Афанасьєва-Чужбинського, а також уривки із мемуарів О. Смирнової-Россет, М. Загряжського, О. Пишчевича, О. Гангеблова, С. Скалон, В. Круп'янського, С. Андрієнського, І. Глухова, В. Ярославського та ін. Зміст книжки зацікавить істориків, краєзнавців, працівників архівних установ, бібліотек і музеїв.

Для ілюстрування обкладинки використано репродукцію картини російською художника Василія Максимова (1844—1911) «Все впрошлом!» (1889 р.). Світлини до тексту взяті з колекції Дніпропетровського національного історичного музею, інтернет-ресурсів та з архіву автора.

Фонд основного книгосховища
Надійшло у серпні 2020

 

Останні надходження

Гарькава Тетяна Анатоліївна
Курінний Петро Федорович
Тайлер Енн
Ішіґуро Кадзуо
Гемінґвей Ернест
Сент-Обін Едвард
Андрухович Софія
Парамонов Андрей Федорович
Leleka, Tetiana
 

Пошук

Пошук за назвою, автором або роком видання