Наша внутрішня мавпа: двояка природа людини

Вааль Франс де

Наша внутрішня мавпа: двояка природа людини

2021

Франс де Вааль. Наша внутрішня мавпа: двояка природа людини [Текст]: з фот. авт.: пер. з англ. / Франс де Вааль. - Київ: Альпіна Паблішер, 2021. - 372 с., [4] арк. іл. - (Ukraine NOW ua).

К3-67160

Книжка одного з найвідоміших приматологів світу Франса де Ва-аля присвячена еволюційним джерелам людської натури, її двоякості та біологічним витокам. Де Вааль розглядає чотири ключові сторони нашої природи — прагнення до влади, потребу в сексі, схильність до актів насильства та проявів доброти — і на основі багаторічних спостережень за людиноподібними мавпами доводить, що все це пов¬ною мірою характерно й для них.

У своїй роботі він наводить аргументи на користь уявлення про людину як про соціальну тварину, «біполярну мавпу», однако¬во схожу на агресивних, схильних до конкуренції шимпанзе та ем-патичних гедоністів бонобо. Не ігноруючи ниці сторони людської природи, де Вааль приділяє особливу увагу її позитивним, моральним проявам і тому, як ці дві сторони поєднуються й доповнюють одна одну, адже вони рівноцінно важливі для еволюції нашого виду зокре-ма та виживання цивілізації загалом.

Фонд основного книгосховища
Надійшло у листопаді 2021

 

Останні надходження

Паласюк, Галина Богданівна
Кияновська, Любов Олександрівна
Дзюба, Іван
Алчевський, Григорій Олексійович
Плющ, Леонід
Мацко, Ірина Олександрівна
 

Пошук

Пошук за назвою, автором або роком видання